5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
توقف کار کارشناسی تقسیمات کشوری تا پس از انتخابات مجلس
رحمانی فضلی خبر داد؛

توقف کار کارشناسی تقسیمات کشوری تا پس از انتخابات مجلس

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت: در روزهای باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به مسائل اجتماعی کار کارشناسی تقسیم بندی در مناطق را متوقف خواهیم کرد تا موجب وارد شدن مسائل سیاسی به حوزه اقدامات کارشناسی نشود.

اعتمادآنلاین|عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جمع خبرنگاران در تشریح حضور خود در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها که عصر امروز (سه شنبه 14 آبان) برگزار شد، گفت: در این جلسه به سوالات پنج تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ داده شد البته برخی نیاز به پیگیری بیشتر دارد و قرار شد تا  نتیجه آن به سوال کنندگان  منعکس شود.

 

وی در خصوص طرح تشکیل استان مازندران غربی اظهار کرد: در بحث  وضعیت تقسیمات کشوری وزارت کشور فعال است و تاکنون 100 مورد در کمیسیون دولت بررسی شد که از این تعداد 45 مورد تصویب واقع گرفت.

 

رحمانی فضلی عنوان کرد: دو هفته پیش در استان فارس 56 مورد پیشنهاد شهرستان و دو مورد شهر و بخش وجود داشت که  به مرور زمان همه آنها در دولت تصویب می شود.

 

وزیر کشور با بیان این که در حال حاضر تصویب شهرهای استان خراسان رضوی در نوبت بررسی و تصویب دولت است خاطرنشان کرد: در روزهای باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به مسائل اجتماعی کار کارشناسی تقسیم بندی در مناطق را متوقف خواهیم کرد تا موجب وارد شدن مسائل سیاسی به کارشناسی نشود.  

 

منبع:‌خانه ملت

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها