5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
پرداخت تسهیلات بلاعوض 8300 میلیاردی به مناطق سیل‌زده
محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری اعلام کرد

پرداخت تسهیلات بلاعوض 8300 میلیاردی به مناطق سیل‌زده

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری، با اشاره به اینکه در سال گذشته براثر حوادث طبیعی همانند سیل 36 هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد، گفت: هشت هزار و 300 میلیارد تومان به صورت بلا عوض پرداخت شده است.

اعتمادآنلاین| محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری، گفت: نظام در 29 بخش و 15 حوزه فرابخشی تحت چارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌های خود است که این اقدامات در توسعه زیرساخت‌های کشور به ویژه راه‌ها، راه آهن و احداث سد بیش از سایر حوزه‌ها قابل لمس است.

 

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه احداث مسکن و اشتغال یک اقدام ویژه برای محرومین است، افزود: غیر از نظام، مسئولین دولتی در سطح ملی و نمایندگان نیز خود را برای انجام اقدامات لازم در راستای رفاه حال افراد کم بضاعت مسئول می‌دانند.

 

نوبخت  با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 36 هزار میلیارد تومان براثر حوادث طبیعی همانند سیل به کشور خسارت وارد شد، افزود: در همین راستا و برای جبران خسارت‌های وارده بیش از 8 هزار میلیارد کمک بلاعوض و 8300 میلیارد تومان بصورت تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

 

وی در ادامه از مسئولان استان گیلان خواست تا مجموع خسارت‌های سیل اخیر به ستاد بحران اعلام کنند، تأکید کرد: تا جایی که در توان دولت باشد این وجوه همانند سال گذشته بلافاصله پرداخت می‌شود.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها