5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
ساخت موزه‌ای برای پیکاسو و جاکومتی در چین

ساخت موزه‌ای برای پیکاسو و جاکومتی در چین

آلبرتو جاکومتی مجسمه‌ساز مشهور و پابلو پیکاسو هنرمند اسپانیایی برجسته که به عنوان دو نفر از مهم‌ترین هنرمندان اروپا شناخته می‌شوند از سال 2020 موزه‌ای مشترک در پکن خواهند داشت.

اعتمادآنلاین|به نقل از آرت نت نیوز، موزه ملی پیکاسو در پاریس و بنیاد جاکومتی با همکاری یکدیگر مدیریت موسسه جدید این هنرمندان را دست کم برای پنج سال اول یعنی از ژوئن 2020 تا ژوئن 2025 برعهده خواهند داشت. پس از این مدت اداره این موزه به دست مقامات چینی انجام خواهد شد. قرار است این موسسه هر ساله چهار نمایشگاه را برگزار کند.

 

مسوولان ساخت این موزه جدید در بیانه‌ای اعلام کردند: پروژه ساخت این موزه فرصتی استثنایی برای نمایش آثار دو تن از بزرگ‌ترین هنرمندان قرن بیستم برای مردم چین است.

 

چین پس از بریتانیا و ایالات متحده سومین بازار بزرگ جهان در عرصه هنر محسوب می‌شود و پس از برگزاری نمایشگاهی از آثار پیکاسو در مرکز هنر معاصر در طول تابستان گذشته که با استقبال بسیار زیاد مردم چین همراه بود، میزان علاقه‌مندی مردم این  کشور به پیکاسو مشخص شد.

 

نمایشگاه این هنرمند در مرکز هنر معاصر نزدیک به حدود 300 هزار نفر را به محل نمایشگاه کشاند و این نمایشگاه را به پربازدیدترین نمایشگاه برگزار شده در تاریخ 12 ساله مرکز هنرهای معاصر تبدیل کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها