5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
«جوکر» سودآور‌ترین فیلم اقتباسی از کتاب‌های کمیک شد

«جوکر» سودآور‌ترین فیلم اقتباسی از کتاب‌های کمیک شد

فیلم سینمایی جوکر که تاکنون بیش از 950 میلیون دلار فروش داشته است، به سودآور‌ترین فیلم‌های اقتباسی از کتاب‌های کمیک تبدیل شد.

اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی «جوکر» اکنون به سودآورترین فیلم اقتباسی از شخصیت‌های مصور کتاب‌های کمیک تبدیل شده است.

 

این فیلم از فروش 950 میلیون دلار بین‌المللی عبور کرده و چندی پیش به عنوان پرفروش‌ترین فیلم رده بزرگسال دست یافت.

 

با این حساب، فیلم سینمایی «جوکر» 15.3 برابر بودجه ساخت خود که 62.5 میلیون دلار است، فروش داشت. زمانی که پنج هفته پیش این فیلم سینمایی اکران شد، با جنجال‌هایی همراه بود که تهدیدی برای موفقیت این فیلم در گیشه محسوب می‌شد اما هیچ یک بر استقبال مردم اثر نگذاشت.

 

حالا «جوکر» با عبور از فیلم‌های پر سود کتاب‌های کمیک مثل «ونوم» با 854 میلیون دلار فروش و 90 میلیون بودجه، «بتمن» به کارگردانی تیم بورتون با 411 میلیون دلار فروش و 33 میلیون بودجه، «ددپول» با 783 میلیون دلار فروش و 58 میلیون بودجه، «لاک پشت‌های نینجا» با 200 میلیون فروش و 13.5 میلیون بودجه به سود آور‌ترین فیلم کتاب‌های مصور تبدیل شده است.

 

علاوه بر این، زمانی که جوکر از مرز یک میلیارد عبور کند، ارزان‌ترین فیلمی خواهد بود که به این فیلم فروش دست پیدا می‌کند. بیشتر فیلم‌هایی که 1 میلیارد فروش کرده اند، مورد توجه استودیو‌های بزرگ بوده اند و بودجه‌های آن‌ها مثل فیلم‌های مارول بالای 100 میلیون دلار است.

 

موفقیت جوکر در باکس آفیس دور از انتظار بود؛ چرا که این فیلم از یکی از شخصیت‌های کتاب‌های مصور اقتباس شده بود که هیچ ارتباطی به آن ندارد و با بازی مورد تحسین واکین فینیکس تقریباً می‌توان گفت با شخصیت‌های ابرقهرمانی این نوع کتاب‌ها کاملا متفاوت است.

 

از نکات دیگری که در مورد فیلم جوکر می‌توان به آن اشاره کرد، این است که افت فروش فیلم هیچگاه از  درصد50 بالا‌تر نرفته و هفته‌های اخیر تنها 29 درصد کاهش فروش داشته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها