5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند
امین‌زاده، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند

حبیب امین‌زاده، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: از 600 واحد صنفی در روستاهای بخش کندوان و ترکمنچای میانه، 15 واحد صنفی از 5 تا 70 درصد آسیب دیدند.

اعتمادآنلاین| حبیب امین‌زاده، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: از همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه در شهرستان میانه ، اقدام لازم نسبت به ارزیابی وسعت خسارت‌ها و نیازهای اولیه انجام شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به قطعی آب و گاز روستاهای آسیب دیده به ویژه روستای ورنکش، نسبت به تهیه 500 بسته نان و 4800 بسته بطری آب و توزیع در محل یادشده اقدام شد.

 

وی با اشاره به اهمیت تداوم پخت نان در مناطق زلزله زده، اظهار کرد: با همکاری اداره غله شهرستان، 500 کیسه آرد در بخش‌های کندوان و ترکمنچای توزیع شد.

 

امین زاده در خصوص وضعیت و پایداری واحدهای صنعتی مستقر در کانون زلزله نیز گفت : دو تیم از همکاران و کارشناسان سازمان جهت برآورد میزان خسارت به واحدهای صنعتی و معدنی و صنفی بخشهای کندوان و ترکمنچای اعزام شدند.

 

وی اضافه کرد : در این زمینه 22 واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت که گزارش‌‎ها حاکی از عدم خسارت به صنایع موجود در کانون زلزله است.

 

وی گفت : نحوه تامین اقلام مورد نیاز شهروندان در مناطق زلزله زده و همچنین چگونگی مشارکت در بازسازی منازل مسکونی و واحدهای صنفی، از سوی صنایع تولیدی و اصناف در حال برنامه ریزی است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها