5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
نیکی هیلی: دموکرات‌ها می‌خواهند ترامپ را اعدام کنند!

نیکی هیلی: دموکرات‌ها می‌خواهند ترامپ را اعدام کنند!

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، از دونالد ترامپ مقابل مساله استیضاح دفاع کرد و استیضاح یک مقام دولتی را مثل «مجازات اعدام» دانست.

اعتمادآنلاین| نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز با این موضوع که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با گفتگوی تلفنی جنجالی‌اش در ماه ژوئیه با رئیس جمهور اوکراین، استیضاح و برکنار شود، مخالفت کرد.

 

نیکی هیلی به نورا اودانل، مجری سی‌بی‌اس نیوز با اشاره به موضوع درخواست دونالد ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیقات درباره فساد مالی مرتبط با جو بایدن و پسرش در این کشور و متهم شدن ترامپ به گرو نگه داشتن کمک مالی به اوکراین در ازای عملی شدن درخواستش، گفت: شما قرار است رئیس جمهوری را استیضاح کنید که صرفا خواستار لطفی شد که هرگز اتفاق نیفتاد و پول‌هایی را داد که هرگز گرو نگه داشته نشدند. پس من نمی‌دانم شما به خاطر چه چیزی می‌خواهید او را استیضاح کنید.

 

این سفیر سابق دولت آمریکا که اواخر 2018 از سمتش استعفا کرد، فرآیند استیضاح برای دونالد ترامپ را مثل مجازات اعدام برای او دانست.

 

او تاکید کرد: استیضاح مثل حد نهایت مجازات و شبیه به مجازات اعدام برای یک مقام دولتی است. وقتی شما به متن گفتگوی تلفنی جنجالی 25 ژوئیه دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نگاه میندازید، در این متن هیچ چیزی نیست که رئیس جمهور را مستحق این مجازات کند.

 

با این حال اودانل به این مساله اشاره کرد که آلکساندر ویندمن، کارشناس ارشد اوکراین در شورای امنیت ملی امریکا به عنوان کسی که به این گفتگوی تلفنی گوش داده، در شهادت‌هایش به کنگره گفته، متن منتشرشده از سوی کاخ سفید از این گفتگوی تلفنی متن کاملی نبوده است.

 

اودانل گفته بود: در این متن هنوز چیزهایی مفقود هستند.

 

هیلی در پاسخ این مجری تاکید کرد: اوکراینی‌ها هرگز تحقیقات درخواستی ترامپ را انجام ندادند و رئیس جمهور آمریکا اعتبارات کمکی برای آنها را آزاد کرد. منظور من این است وقتی شما به کلیت این اتفاقات نگاه می‌کنید هیچ مساله‌‌ای که ترامپ را واجد استیضاح کند رخ نداده است.

 

هیلی در ادامه این صحبت‌هایش ظاهرا از مخالفتش با حق اساسی کنگره برای استیضاح یک رئیس جمهور در صورت مناسب دانستن این استیضاح خبر داد و گفت: من فکر می‌کنم بزرگترین موضوعی که من را آزار می‌دهد این است که مردم آمریکا هستند که باید در این باره تصمیم بگیرند. پس چرا ما تعدادی از افراد را در کنگره داریم که چنین تصمیمی را قرار است بگیرند؟

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها