7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
بیشترین سهم تاخیرهای پروازی به هواپیمایی ماهان رسید

بیشترین سهم تاخیرهای پروازی به هواپیمایی ماهان رسید

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی عملکرد خطوط هوائی کشور در پروازهای داخلی شهریورماه را منتشر کرد که بر اساس آن هواپیمایی ماهان، کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های 15، 13 و 11 درصد رکوددار تاخیر هستند.

اعتمادآنلاین| بیش از 6 هزار پرواز در شهریورماه امسال از فرودگاه مهرآباد تهران انجام شده است که بیشترین سهم از انجام پروازهای داخلی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»  با تعداد 677 پرواز می‌رسد.

 

در گزارش منتشر شده، ایران ایر توانسته بالاترین سهم از پروازهای به موقع را با انجام 521 پرواز به موقع به خود اختصاص دهدکه 14 درصد از سهم کل پروازهای بدون تاخیر در فرودگاه مهرآباد می‌شود.

 

با این حال  10 درصد پروازهای متعلق به این شرکت هواپیمایی در شهریورماه با تاخیر انجام شده است.

 

 هواپیمایی ماهان نیز با سهم 15 درصدی رکوددار تاخیرهای پروازی در این ماه است و بعد از هواپیمایی ماهان شرکت‌های هواپیمایی کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های 13 و 11 درصد رکودارد تاخیر هستند.

 

از 600 پرواز هواپیمایی ماهان تنها 380 پرواز به موقع و راس ساعت انجام شده است.

 

مبنای تاخیرهای پروازی در این گزارش، شامل دیرکردهایی از تمام منشاهای تاخیر، از جمله تغییرات جوی، عملیاتی، فنی، تسهیلاتی و ... است.

 

هواپیمایی زاگرس، ماهان و آسمان بعد از هواپیمایی ایران ایر، با انجام 602، 600 و 594 پرواز بیشترین سهم از انجام پروازها در فرودگاه مهرآباد را در شهریورماه به خود اختصاص داده‌اند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها