10/24/2020
شنبه، ۰۳ آبان ۱۳۹۹
کوتاهی از سوی هیات رییسه در توزیع شبنامه علیه روحانی، صورت گرفت/ این گونه اقدامات ناشی از بی‌تقوایی است/شکایت از رییس جمهور به نفع اوست زیرا حقایق گفته می‌شود/ اصل حرف روحانی درباره فساد درست بود
علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس:

کوتاهی از سوی هیات رییسه در توزیع شبنامه علیه روحانی، صورت گرفت/ این گونه اقدامات ناشی از بی‌تقوایی است/شکایت از رییس جمهور به نفع اوست زیرا حقایق گفته می‌شود/ اصل حرف روحانی درباره فساد درست بود

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، درخصوص مطرح شدن "شکایت از رییس جمهور" گفت: اگر این شکایت قوت گیرد به نفع رییس جمهور است زیرا او در این صورت، حقایق را خواهد گفت و این به ضرر آنهاست.

اعتمادآنلاین| علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص «نوشتن شبنامه توسط رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس» گفت: این شبنامه روی میز من قرار نگرفت و هنوز آن را نخوانده‌ام، در این بین اشتباهی از هیات رئیسه رخ داده که به نامه بدون امضا، اجازه توزیع داده است. نباید این نامه توزیع می‌شد. وقتی قرار است نامه ای در صحن مجلس توزیع شود، حتما باید مشخص باشد که از طرف کیست. در این اتفاق کوتاهی از طرف هیات رئیسه شکل گرفته است.

 

او در ادامه بیان کرد: این گونه اقدامات ناشی از بی تقوایی و کینه توزی است و اگر رییس جمهور حق اعلام حقایق برای مردم را نداشته باشد، دیگر چه خاصیتی دارد. رییس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است و هر کجا تخلفی می بیند، باید با مردم در میان بگذارد صرف اینکه او یکسری حقایق را در مورد برخی نهادها و سازمان ها بیان می کند، دلیل نمی شود که آن سازمان ها اینگونه انتقام بگیرند. احترام رییس جمهور باید محفوظ باشد.

 

مطهری درخصوص مطرح شدن "شکایت از رئیس جمهور" گفت: اگر این شکایت قوت گیرد به نفع رئیس جمهور است زیرا او در این صورت، حقایق را خواهد گفت و این به ضرر آنهاست.

 

او درمورد "شکایت 100دانشجو از وی" گفت: در این قضیه دو خبرگزاری دانشجو و فارس شیطنت کردند که موضوع را وارونه و تحریک آمیز جلوه دادند و نوعی ناجوانمردی کردند. از دو خبرگزاری شکایت کردم. در آنجا مزاحی کردم که مسئله مهمی نبود و همه خندیدند. این صحبت من در پاسخ به بی ادبی یک دانشجو بود. دو خبرگزاری موضوع را به شکل دیگری جلوه دادند و مقصر اصلی این دو خبرگزاری هستند. منتظر اقدامات قضایی در این خصوص هستم.


نماینده مردم تهران در مورد "سخنرانی رییس جمهور در خصوص فساد" اظهار کرد: اصل حرف رییس جمهور مبنی بر اینکه تخلف سازمان های متخلف را به مردم اعلام کنند و اینکه درخواست رسیدگی و عدم تبعیض داشتند، درست بود. نباید فقط به برخی سازمان ها پرداخته شود. بهتر بود رییس جمهور نام آن سازمان های متخلف را هم اعلام می کردند تا سایر سازمان ها متهم نشوند. وقتی می گویند این مقدار دلار تکلیفش معلوم نیست و فلان نهاد، مقداری ارز گرفته و تکلیفش معلوم نیست، مردم به همه نهادها بدبین، می شوند. بهتر بود رییس جمهور اسم می اورد ولی سازمان های نظارتی و قوه قضاییه موظف هستند تکلیف را برای مردم روشن کنند و توضیح دهند که قضیه چه بوده است.

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها