8/11/2020
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
خاموشی نسل طلایی اسپانیا

خاموشی نسل طلایی اسپانیا

با خداحافظی داوید ویا نسل طلایی اسپانیا رو به خاموشی گذاشته است.

اعتمادآنلاین| نسل طلایی اسپانیا که توانست قهرمان اروپا، جام جهانی و دوباره اروپا شود کم‌کم در حال خاموشی است و آخرین روزهای روشن خود را سپری می‌کند. آخرین کسی که کفش‌هایش را آویخت داوید ویا بود.

 

پیش از مهاجم اسپانیایی بازیکنان دیگری از آن دوران درخشان ( 2008 تا 2012) از فوتبال خداحافظی کردند. فرناندو تورس، ژاوبی آلونسو، ژاوی ارناندس، کارلس پویول وآلوارو آربلوئا به تاریخ فوتبال پیوستند و به شغل‌های دیگری همچون مربیگری روی آوردند. به این جمع می‌توان نام ویکتور والدس، کارلوس مارچنا و خوان کاپدویا را نیز اضافه کرد که تنها در دو موفقیت حضور داشتند (از سه جام، دو قهرمانی به دست‌ آوردند) و چند سال پیش تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفتند.

 

با این حال بازیکنان زیادی از آن نسل در حال بازی کردن هستند. هفت بازیکن از آن سه قهرمانی به جز یک فوتبالیست در بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی بازی می‌کنند. آندرس اینیستا آخرین بازیکن حاضر در لیگ ژاپن است. او زننده مهم‌ترین گل تاریخ فوتبال اسپانیا است (گل قهرمانی اسپانیا را در فینال 2010 آفریقای جنوبی برابر هلند به ثمر رساند).

 

هافبک ویسل‌کوبه در کمتر از یک سال شاهد خداحافظی دو هم‌تیمی‌اش بود. تورس، آگوست گذشته با پیراهن ساگان توسو در دیدار برابر ویسل کوبه (با حضور ویا و اینیستا) از فوتبال خداحافظی کرد.

 

در حال حاضر ایکر کاسیاس (پس از حمله قلبی برای پورتو بازی نکرده اما هنوز خداحافظی‌اش از میادین را اعلام نکرده است)، سرخیو راموس، داوید سیلوا، سسک فابرگاس، په‌په رینا و رائول آلبیول از آن نسل باقی مانده‌اند. از میان آنها تنها کاپیتان رئال مادرید، پیراهن تیم ملی را بر تن می‌کند (او برابر نروژ توانست رکورد بیشترین بازی ملی را به خود اختصاص دهد). اکنون رائول آلبیول پس از درخشش در ویارئال دوباره به تیم ملی بازگشته است. این دو بازمانده از مرز 30 سالگی عبور کردند و شکی در آن نیست که آخرین سال‌های فوتبال خود را سپری می‌کنند. طرفداران و عاشقان فوتبال اسپانیا تنها می‌توانند از حضور این دو بازیکن لذت ببرند. دیگر آن نسل طلایی تکرار نخواهد شد.

 

منبع:ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها