7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
تامین ایمنی مهم‌ترین شاخص ناوبری هوایی است
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

تامین ایمنی مهم‌ترین شاخص ناوبری هوایی است

امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: مهم‌ترین شاخص اداره‌کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران تامین ایمنی هوانوردی از طریق نصب و راه اندازی، نگهداری و تعمیرات دستگاه‌های کمک ناوبری، تجهیزات ارتباطی و سامانه‌های نظارتی است.

اعتمادآنلاین| سیاوش امیرمکری در بازدید از بخش‌های مختلف اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران ضمن گرامی‌داشت روز جهانی الکترونیک هواپیمایی، اظهار کرد: در حوزه عملیات هوانوردی به ویژه در حوزه ارتباطات و ناوبری هوایی فعالیت‌ها و اقدامات قابل توجهی انجام می‌شود.

 

وی مهم‌ترین شاخص اداره‌کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران را تامین ایمنی هوانوردی از طریق نصب و راه اندازی، نگهداری و تعمیرات دستگاه‌های کمک ناوبری، تجهیزات ارتباطی و سامانه‌های نظارتی عنوان کرد.

 

امیرمکری افزود: کارشناسان و متخصصان اداره‌کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران تاکنون توانسته اند در عملیاتی نگهداشتن تجهیزات مذکور با وجود تحریم‌های جهانی اقدامات بزرگی انجام دهند، امروزه با وجود تحریم‌های شدید شاهد ظهور توانمندی‌ها و توان متخصصان صنعت فرودگاهی و هوانوردی در کشور هستیم.

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: در مقاطع مختلف و با روش‌های متنوع موفق شدیم نیاز‌های تجهیزاتی را از منابع خارجی تامین کنیم، اما هر چه پیش رفتیم میزان فشار تحریم بیشتر شد و ما را با مشکلات و چالش‌هایی مواجه کرد.

 

امیرمکری ادامه داد: خوشبختانه در بخش پشتیبانی، نگهداری و راهبری تجهیزات گام‌های خوبی برداشته شد.

 

وی بر تلاش و همت مضاعف متخصصان این صنعت تاکید و خواستار اعتماد به امکانات و توانمندی‌های داخلی کشور برای تامین نیاز‌های تجهیزاتی شد.
 
به گفته رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ایمنی اصل اول و مهم در این صنعت است و خوشبختانه امروزه توان داخلی توانسته بخشی از نیاز‌های ما را برآورده کند.

 

وی خطاب به متخصصان و مدیران این بخش گفت: شما به عنوان یک حلقه مهم در زنجیره تامین ایمنی پرواز، با برقراری ارتباط بین کنترلر و خلبان و فراهم کردن امکان نظارت بر عملیات هوانوردی کشور، نقش مهم و اساسی را در صنعت هوانوردی ایفا می‌کنید.

 

امیرمکری بر توان تولید کنندگان داخلی در طراحی و ساخت سیستم‌های روشنایی باند اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته در بخشی از تجهیزات مورد نیاز حوزه عملیات هوانوردی موفق شدیم قرارداد‌هایی را برای طراحی و ساخت رادار‌های پیشرفته، دستگاه DME و برج موبایل منعقد کنیم.

 

وی از حمایت پژوهش‌ها و پروژه‌های مربوط به صنعت فرودگاهی و هوانوردی توسط شورای پژوهش‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها