7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
شب تاریخی فوتبال فنلاند
«اعتمادآنلاین» از صعود تیم ملی فوتبال فنلاند به مسابقات یورو 2020 گزارش می‌دهد:

شب تاریخی فوتبال فنلاند

تیم فوتبال فنلاند با شکست لیختن‌اشتاین موفق شد برای اولین بار به یک تورنمنت بزرگ صعود کند.
تیم فوتبال فنلاند جمعه‌شب با شکست لیختن‌اشتاین موفق شد برای اولین بار به یک تورنمنت بزرگ صعود کند. تیمو پوکی بازیکن این تیم به سختی می‌توانست این اتفاق را باور کند. در واقع همه فنلاند همچون پوکی به سختی می‌توانستند این اتفاق را باور کنند.

اعتمادآنلاین| منیژه موذن- «زبانم بند آمده است. باورنکردنی است. ما موفق شدیم.» اینها بخشی از سخنان ستاره تیم ملی فوتبال فنلاند پس از صعود این تیم به مسابقات یورو 2020 برای نخستین بار در تاریخ فوتبال این کشور است.

 

تیم فوتبال فنلاند جمعه‌شب با شکست لیختن‌اشتاین موفق شد برای اولین بار به یک تورنمنت بزرگ صعود کند. تیمو پوکی بازیکن این تیم به سختی می‌توانست این اتفاق را باور کند. در واقع همه فنلاند همچون پوکی به سختی می‌توانستند این اتفاق را باور کنند.

 

نقش ایتالیا در صعود تاریخی فنلاند

 

پیروزی 3-0 فنلاند در مقابل لیختن‌اشتاین به این معنی است که آنها در رده دوم گروه J پس از ایتالیای صدرنشین قرار گرفتند و تابستان آینده در یورو 2020 حضور خواهند داشت.

 

ایتالیا با برد در تمام بازی‌های دور مقدماتی کمک بزرگی به صعود تاریخی فنلاند کرد. این تیم در بازی آخر خود توانست با نتیجه 3-0 بوسنی و هرزگوین را شکست بدهد. شاگردان روبرتو مانچینی با پیروزی در دیدار خود توانستند به رکورد 10 پیروزی پیاپی در کل مسابقات و 9 پیروزی در گروه خود برسند و صعودشان به یورو را مقتدرانه‌تر کنند.

 

سه گل فنلاند در این بازی به 32 دوره ناکامی در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی و یورو خاتمه داد و مردم این کشور را غرق در خوشی کرد. پوکی پس از این بازی در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت: بدون شک جشن خواهیم گرفت. مربی تیم بیش از هر کسی استحقاق این پیروزی را دارد. او از تیم زیر 21 سال با بسیاری از ما بوده است و می‌داند چطور ما را وا دارد تا بهترین فوتبال‌مان را بازی کنیم.

 

توپیان کوهالا، روزنامه‌نگار ورزشی فنلاندی، پس از این صعود تاریخی گفت: بعد از همه این سال‌ها و آنچه تیم ملی فنلاند از سر گذرانده است، مردم امشب اشک شوق به چشم دارند. این اتفاقی است که تا به حال در فوتبال فنلاند رخ نداده و یک تجربه تکرارنشدنی است. درست است که این یک موفقیت ورزشی است، اما ما کشور کم‌جمعیتی هستیم و از مورد توجه قرار گرفتن خوشحال می‌شویم.

 

وقتی سوت پایان این بازی به صدا درآمد صدها نفر به زمین چمن هجوم آوردند و صدای مصاحبه مارکو کانروا، مربی تیم فنلاند، در میان آتش‌بازی گم شد.

 

پوکی، ستاره این روزهای فنلاند

 

جمعیت زیادی در میدان‌های اصلی شهر با تلویزیون‌های بزرگ بازی را می‌دیدند و جشنی بزرگ هم توسط باشگاه لیگ برتری نوریچ، که مهاجمش پوکی ستاره این روزهای فنلاند است، برگزار شد. پوکی در 9 بازی مقدماتی یورو 2020، 9 گل به ثمر رسانده است.

 

عملکرد درخشان پوکی برای باشگاه نوریچ و تیم ملی فنلاند باعث شده هشتگ Pukki Party در شبکه‌های اجتماعی ترند شود.

 

لوکاس هرادکی، دروازه‌بان فنلاند، پیشنهاد داد 15 نوامبر، روزی که این تیم موفق شد برای اولین بار به مسابقات یورو صعود کند، در تاریخ این کشور ثبت شود: «این روز می‌تواند بهانه‌ای برای تعطیلات ملی باشد. ما به رویایمان رسیدیم و مردم بسیاری با ما هم‌عقیده هستند.»

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها