7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری-صنعتی اصلاح شد
جهت تأمین نظر شورای نگهبان

لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری-صنعتی اصلاح شد

نمایندگان مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری-صنعتی را اصلاح و تصویب کردند.

اعتمادآنلاین| در جلسه علنی امروز (دوشنبه) نمایندگان برای تأمین نظر شورای نگهبان عنوان این لایحه را تغییر دادند.

 

طبق آن عنوان به لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری-صنعتی، اصلاح محدوده دو منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی تغییر پیدا کرد.

 

همچنین نمایندگان در یکی دیگر از مصوبات خود برای رفع ایراد شورای نگهبان مقرر کردند که اراضی نیمه شمالی جزیره هرمز به وسعت 21 کیلومتر مربع به هم پیوسته و راه اتصال دریای آن به جزیره قشم را مطابق نقشه پیوست پس از تأیید ستاد فرماندهی کل قوا به محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی قشم ملحق و محدوده منطقه آزاد ماکو را مطابق نقشه‌های پیوست مصوب هیأت وزیران اصلاح شود.

 

در یکی دیگر از رفع ایرادات شورای نگهبان یک جزء به انتهای بند چهار در مورد شرایط ایجاد منطقه ویژه اقتصادی الحاق شد که براساس آن کلیه هزینه‌های احداث و نگهداری منطقه ویژه اقتصادی توسط سازمان اداره کننده (سرمایه‌گذار بخش خصوصی)، تأمین می‌شود.

 

همچنین یک تبصره به ماده واحده الحاق شد که براساس آن هزینه مربوط به استقرار و ارائه خدمات گمرکی در مناطق ویژه موضوع بند 4 ماده واحده به نرخی که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی از محل درآمدهای مناطق ویژه اقتصادی است و به ردیف درآمدی که در قوانین بودجه سالانه تعیین می‌شود، واریز و در حدود اعتبارات، به اعتبارات گمرک جمهوری اسلامی ایران اضافه می‌شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها