7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

نخستین مرحله یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین (بسته حمایتی) شب گذشته (27 آبان‌ماه) به صورت نقدی برای 20 میلیون خانوار واریز شد.

اعتمادآنلاین| براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه 29 تا 30 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین  18 میلیون خانوار (60 میلیون نفر) تقسیم می‌شود. 

 

بامداد 24 آبان ماه قیمت بنزین گران شد. براین اساس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد هم به سه هزار تومان رسید.


پس از افزایش قیمت بنزین، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین 29 تا 30 هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت که ظرف کمتر از 10 روز به حساب خانوارهای واجد شرایط پرداخت می‌شود.


پس از گذشت سه روز از افزایش قیمت بنزین و مدت 10 روزه تا مهلت باقی مانده، «علی ربیعی» سخنگوی دولت روز گذشته (دوشنبه) در نشست با اصحاب رسانه از واریز یارانه کمک معیشت خانوارها خبر داد و گفت:  این یارانه در سه مرحله ، دوشنبه 27 آبان، مرحله دوم، پنجشنبه 30 آبان و مرحله سوم شنبه دوم  آذر پرداخت می‌شود. 

 

کمک معیشتی دولت برای خانوار پنج نفر و بیشتر 205 هزار تومان در نظر گرفته شده و به خانوار یک نفره  نیز از 55 هزارتومان اختصاص یافته است.

 

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده بود که سهم خانوار دو نفره 103 هزار تومان، خانوار سه نفره 138 هزار تومان و خانوار چهار نفره 172 هزارتومن است و برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر نیز 205 هزار تومان یارانه پیش‌بینی شده است. 

 

به گفته سخنگوی دولت کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت مشمول دریافت یارانه نقدی هستند. 

 

نکته مورد توجه این است که طرح حمایت معیشتی دولت، ارتباطی به یارانه ماهیانه ندارد، و یارانه آبان نیز در 26 ماه جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و واریز یارانه جدید برای خانوارها که از دیشب شروع شده تا دوم آذرماه ادامه دارد. 


وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته در اطلاعیه‌ای درباره مشمولان طرح حمایت معیشتی اعلام کرد:‌ افرادی که در فهرست مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت قرار نگرفته‌اند، می‌توانند از اواسط هفته آینده از طریق کد دستوری #6369* از وضعیت خود مطلع شوند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها