خداوند گران‌فروشان را به راه درست هدایت کند | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
خداوند گران‌فروشان را به راه درست هدایت کند/ برخی نان‌شان را در خون خیس می‌کنند/ بازیکنان پولی زیاد شده‌اند
غلامحسین پیروانی:

خداوند گران‌فروشان را به راه درست هدایت کند/ برخی نان‌شان را در خون خیس می‌کنند/ بازیکنان پولی زیاد شده‌اند

سرمربی پیشین تیم فوتبال امید ایران گفت: درباره توان فنی کی‌روش صحبتی ندارم، چون کاربلد بود، اما از نظر اخلاقی صفر بود. واقعاً از نظر اخلاقی ضعیف بود و مشکل داشت.

اعتمادآنلاین| غلامحسین پیروانی می‌گوید تیم ملی در بازی مقابل عراق نه برای دفاع و نه حمله برنامه درستی نداشت، اما باید به ویلموتس مهلت داد تا در بازی‌های آینده عیارش را نشان دهد. با این مربی سازنده و خوش‌اخلاق گفت‌وگویی انجام دادیم.


 *در روز‌هایی که فعالیت جدی در فوتبال ندارید چه می‌کنید؟

 

فوتبال به نوعی عشق ماست که با یک مدرسه فوتبال بزرگ سعی می‌کنم به نوجوانان مملکتم خدمت کنم. فوتبال حرفه‌ای صفای گذشته را ندارد و برخی نان‌شان را در خون خیس می‌کنند و می‌خورند! آن‌هایی که از جوانان پول می‌گیرند و اسم‌شان را رد می‌کنند تا به عضویت تیم لیگ اول و دوم دربیاید. متأسفانه بازیکن پولی زیاد شده جای اینکه بازیکن پول بگیرد، پول می‌دهد که اسمش را رد کنند. این موضوع را متولیان فوتبال و شما خبرنگاران می‌دانید، ولی هیچ‌کس نمی‌داند چطور باید این بساط شیادان را در فوتبال جمع کرد.


*لیگ برتر چطور بوده؟


چند تیم پول دارند، خرج می‌کنند و مدعی هستند. برخی هم به اصطلاح آه در بساط ندارند. سپاهان، تراکتور، پرسپولیس، استقلال و... پول دارند. یکسری تیم‌ها هم مثل صنعت نفت، پارس‌جنوبی، نفت مسجدسلیمان، شاهین بوشهر و... پول ندارند مشخص است که تیم‌هایشان فرق می‌کند. شما مهره‌های آن 4 تیم را ببین و نفراتی که تیم‌های دیگر دارند را با آن‌ها مقایسه کن. معلوم است بین سپاهان 90 میلیاردی یا تراکتور با شاهین، سایپا، صنعت نفت، پیکان، پارس‌جنوبی یا نفت مسجدسلیمان تفاوت وجود دارد.


*پرسپولیس بدون برانکو چقدر فرق کرده است؟


هر نقل و انتقالی می‌تواند تغییراتی به وجود بیاورد. پرسپولیس تیم خوبی دارد. اتفاقاً چند روز قبل با علی‌آقا پروین نشسته بودیم و گپ می‌زدیم که من گفتم نباید اجازه می‌دادند سروش رفیعی جدا شود. یا سیدجلال حسینی هنوز در خط دفاعی یک مهره قابل اتکاست.

 

*بازی تیم ملی برابر عراق را تماشا کردید؟


متأسفانه خیلی بد بودیم و خیلی ناراحت شدم. هنوز هم بابت باخت به عراق ناراحتم. تیم ملی نه برای دفاع برنامه داشت نه حمله! همیشه می‌گویند تیم خوب باید هنگام دفاع اصل پوشش را رعایت کند و زمان حمله حمایت شود. ولی در گل اول عراق اصول پوشش دفاع رعایت نشد. امید ابراهیمی توپی که جلوی پایش بود را زود دفع نکرد و بازیکن عراقی خودش را رساند و توپ را به تور دروازه ما چسباند. در صحنه گل دوم بیرانوند باید یک یا دو قدم جلو می‌آمد تا توپ را به اوت یا کرنر بیندازد، اما روی خط ماند. توپ بعد از برخورد به دستان او به دیرک خورد و داخل گل رفت اگر یک گام برداشته بود توپ دفع شده به دیرک نمی‌خورد. یک تیم موفق باید گل نخورد و دنبال گل زدن باشد.

 

* زمان کارلوس کی‌روش همین‌طور بود؟


من درباره توان فنی کی‌روش صحبتی ندارم، چون کاربلد بود، اما از نظر اخلاقی صفر بود. واقعاً از نظر اخلاقی ضعیف بود و مشکل داشت. شخصی خدمت پیامبر رفت و گفت وضع مالی‌ام خراب است پیامبر دست به دعا شد که خدایا یک گاو به این مرد بده و یک گوساله به همسایه‌اش که ناگهان مرد گفت خدایا من گاو را نمی‌خواهم، اما به همسایه‌ام گوساله نده! این حال و احوال و واقعیت کی‌روش بود!


*ممنون، صحبت خاصی مانده؟

 

من امروز گوجه فرنگی را خریده‌ام کیلویی 12/300 تومان. خداوند گران‌فروشان را به راه درست هدایت کند. انشاءا... همه حلال‌خور باشیم.

 

منبع: خبرورزشی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها