تیرآهن 8 درصد گران شد | اعتمادآنلاین
9/27/2020
یکشنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۹
تیرآهن 8 درصد گران شد

تیرآهن 8 درصد گران شد

در یک هفته اخیر علیرغم وعده دولت روحانی مبنی بر تشدید نظارت بر بازار، قیمت آهن و فولاد شاهد افزایش 150 تا 300 تومانی قیمت در انواع محصولات است.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد دلایل افزایش قیمت در بازار آهن و فولاد می‌گوید: متأسفانه ما در روند کشف قیمت محصولات آهن و فولادی در بورس دخالتی نداریم و حتی مشورتی هم با ما نمی‌شود اما در زمان افزایش قیمت ها در بازار ما باید پاسخگو باشیم. 

 

وی گفت: دلیل گرانی محصولات فولادی را باید جو روانی افزایش قیمت بنزین و ارز در بازار دانست، اما باید این نکته را توجه کنید که تقاضا در بازار زیاد نشده و همچنان ساخت و ساز راکد است و رونقی در بازار به وجود نیامده است.

 

وی با بیان اینکه ما در فرایند تولید،  توزیع و قیمت گذاری محصولات فولادی و به معنی واقعی در تصمیم گیری‌ها دخالتی نداریم ، تصریح کرد:  حذف تجار از صادرات محصولات فولادی هم تأثیرات خاص خود را بر بازار گذاشته است. اما سوال اینجاست مگر می شود تجار را از روند صادرات فولاد حذف کرد!

 

رستگار با اشاره به اینکه برای رونق بخش ساخت وساز می توان با تهاتر مصالح و مسکن اقدامات مثبتی را در این حوزه انجام داد، افزود: در حال حاضر هر کیلو میلگرد 4300 تومان تا 4450 تومان به فروش می رسد. در بخش تیر آهن هم ما با افزایش 7 تا 8 درصدی قیمت ها روبه رو هستیم.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها