8/5/2020
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
60 درصد تعهدات تامین اجتماعی مربوط به پرداخت مستمری‌ها است
مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

60 درصد تعهدات تامین اجتماعی مربوط به پرداخت مستمری‌ها است

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ماهانه سازمان تامین اجتماعی 9 هزارو 600 میلیارد تومان هزینه می‌کند، گفت: 60 درصد این تعهدات مربوط به پرداخت مستمری‌ها است.

اعتمادآنلاین| مصطفی سالاری در مراسم معارفه و تکریم حسین صیاد مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی که با حضور مدیران و معاونان سازمان حراست کل کشور، قائم مقام و معاونان سازمان تامین اجتماعی و مدیران واحدهای تابعه این سازمان برگزار شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از 43 میلیون بیمه شده در کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت 3 میلیون مستمری بگیر اصلی را تحت پوشش داریم که هر ماه از این سازمان مستمری دریافت می کنند.


سالاری افزود: پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی است. پرداخت منظم تعهدات موجب آرامش خاطر مخاطبان این سازمان می شود و تلاش می کنیم بازنشستگان از بابت پرداخت به موقع مستمری نگرانی نداشته باشند.


مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: 8 هزار و 600 میلیارد تومان ماهانه از طریق وصول حق بیمه منابع تامین می شود که با وجود هزینه 9 هزار و 600 میلیارد تومانی، یک هزار میلیارد تومان کسری منابع هر ماه داریم که از طریق سود شستا و منابع دیگر جبران می شود.


وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برای سازمان تامین اجتماعی هم بسیار مهم است، گفت: افزایش اعتبار دفترچه های درمانی از پیامدهای این برنامه است و در پی آن افزایش رضایتمندی و تکریم بیمه شدگان انجام می شود.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر ماه 2 هزارو 200 میلیارد تومان در بخش درمان توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می شود، اظهار داشت: این هزینه ها در بخش مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد انجام میشود.


سالاری، عدم وابستگی به بودجه دولت را از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: تامین منابع این سازمان از طریق وصول حق بیمه ها است و در بخش های درمان، مستمری و سایر هزینه ها مصرف می‌شود.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخش اقتصادی این سازمان نیز گفت: این سازمان برای مصارف آینده خود از محل حق بیمه ها سرمایه گذاری کرده و در سال های گذشته به سمت بنگاهداری رفته است.

 

وی یادآورشد: البته با تاکید رئیس جمهور مبنی بر خروج از بنگاهداری صندوق های بیمه ای، به سمت سهامداری می رویم که این برنامه نتایج خوبی هم برای سازمان دارد. این جابجایی با رعایت مصالح بیمه شدگان و کارگران انجام می‌شود.


این مقام مسئول با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت غیرحضوری در سازمان تامین اجتماعی یک راهبرد است، گفت: ارائه آسانتر و سریعتر خدمات و کم هزینه تر آنها و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان از نتایج غیرحضوری کردن خدمات است.


سالاری گفت: توسعه حوزه آی تی نیاز به بهره گیری از جوانان خلاق و متخصص دارد. البته واحد حراست می تواند در شناسایی جوانان امین و با صلاحیت در این حوزه کمک نماید.


وی با اشاره به اهمیت حوزه حراست سازمان ها افزود: سازمان تامین اجتماعی حوزه فعالیت گسترده ای دارد. حراست کمک می کند که سیستم، شفاف تر و سالمتر باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با قدردانی از زحمات محمدحسن ضیغمی مدیر کل سابق حراست سازمان تامین اجتماعی در طول 6 سال گذشته، برای حسین صیاد مدیر کل جدید حراست این سازمان آرزوی موفقیت کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها