ایران از هر ابتکاری برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کند/ اراده ایران برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه جدی است | اعتمادآنلاین
10/1/2020
پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ایران از هر ابتکاری برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کند/ اراده ایران برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه جدی است
«ظریف» در دیدار همتای عمانی مطرح کرد:

ایران از هر ابتکاری برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کند/ اراده ایران برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه جدی است

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه به ویژه در یمن گفت: ایران از هر حرکت و ابتکاری که با حسن نیت در راستای کاهش تنش‌ها در منطقه انجام شود، استقبال می‌کند.

اعتمادآنلاین| «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان که در ایران حضور دارد، ظهر امروز با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار در خصوص طیف گسترده‌ای از موضوعات دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

 

همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری میان 2 کشور در سطوح دوجانبه و چندجانبه از جمله موضوعات مورد گفتگو بود.

 

ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به نقش خوب و سازنده کشور همسایه عمان، روابط 2 کشور را جامع و بسیار خوب توصیف کرد و از گسترش و تعمیق هر چه بیشتر این روابط در همه زمینه‌ها استقبال کرد.

 

ظریف با تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه به‌ویژه در یمن افزود: جمهوری اسلامی ایران از هر حرکت و ابتکاری که با حسن نیت در راستای کاهش تنش‌ها در منطقه انجام پذیرد، استقبال کرده و به آن کمک خواهد کرد.

 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اراده ایران برای گفتگو با همه کشورهای منطقه را جدی خواند و افزود: پویش صلح هرمز در همین راستا ارائه شد.

 

یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار شرایط منطقه‌ای را نیازمند گفتگو و تفاهم هر چه بیشتر دانست و گفت: در این زمینه برگزاری یک کنفرانس جامع و فراگیر با حضور همه کشورهای ذینفع می‌تواند مفید باشد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها