نقاشی «پل گوگن» 9.5 میلیون یورو فروخته شد | اعتمادآنلاین
9/22/2020
سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹
نقاشی «پل گوگن» 9.5 میلیون یورو فروخته شد

نقاشی «پل گوگن» 9.5 میلیون یورو فروخته شد

یک تابلو نقاشی از «پل گوگن» نقاش پست امپرسیونیست فرانسوی ـ روز سه‌شنبه در یک حراجی پاریسی به قیمت 9.5 میلیون یورو فروخته شد.

اعتمادآنلاین| این تابلو نقاشی که با عنوان «Te Bourao II»‌ شناخته می‌شود،‌ تصویری از یک رود در کنار پرندگان و گل‌ها که با استفاده از طیف‌های مختلف غلیظ آبی و سبز نقاشی شده‌اند را نمایش می‌دهد.

 

این تابلو نقاشی در سال  1897 زمانی که «گوگن»‌ در جزایر «جزایر پُلی‌نز» واقع در «تاهیتی» زندگی می‌کرد، خلق شد. حراجی پاریسی که این اثر را به فروش رساند قیمت تخمینی پنج میلیون یورو را برای این تابلو نقاشی تعیین کرده بود.

 

این تابلو نقاشی بین سال‌های 2007 تا 2017  از سوی مالک ناشناس به موزه متروپولیتن نیویورک امانت داده شده بود. هویت خریدار فعلی این اثر نیز مشخص نیست.

 

این اثر هنری جزو معدود آثار «گوگن»‌ محسوب می‌شود که هنوز توسط یک مجموعه‌دار خصوصی نگهداری می‌شود و یکی از 9 تابلو نقاشی است که توسط این هنرمند همزمان با پروژه بزرگ دیگری به عنوان «ما از کجا آمده‌ایم؟ ما چه هستیم؟ به کجا می‌رویم؟» خلق شد.

 

مدیر حراجی فرانسوی که این اثر در آن به فروش گذاشته خواهد شد، چندی پیش بیان کرده بود: «‌فکر می‌کنم این اثر برای مجموعه‌داران هنری حرفه‌ای بسیار جذاب باشد؛ چراکه تعداد بسیار محدودی از آثار هنری «‌گوگن»‌ که مربوط به دوران زندگی او در «‌تاهیتی»‌ باشند در بازار هنری عرضه می‌شود.»‌

 

«گوگن»‌ که در سال 1848 در پاریس متولد شد،‌ به عنوان یک نقاش، مجسمه ‌ساز و سازنده آثار سفالین، یکی از چهره‌های تاثیرگذار جنبش نمادین محسوب می‌شد و پس از درگذشتش در سال 1903 به شهرت بیشتری رسید. او همچنین بر آثار هنری هنرمندان بزرگی همچون «آنری ماتیس» و «پابلو پیکاسو»‌ تاثیرگذار بود.

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها