ماکرون: سر حرفم درباره مرگ مغزی ناتو هستم | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
ماکرون: سر حرفم درباره مرگ مغزی ناتو هستم

ماکرون: سر حرفم درباره مرگ مغزی ناتو هستم

رئیس‌جمهوری فرانسه که ناتو را دچار مرگ مغزی خوانده است و جنجالی میان سران کشورهای عضو این سازمان آفرید، تاکید کرد همچنان سر حرف خود هست.

اعتمادآنلاین| امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در پیامی توئیتری نوشت: اظهارات من درباره ناتو واکنش‌هایی برانگیخت. من همچنان سر حرفم هستم. این وظیفه مشترک ما است: نمی‌توانیم پول بپردازیم و جان سربازانمان را هزینه کنیم بدون آنکه مبانی چیستی ناتو را مشخص کرده باشیم.

 

ماکرون وعده داد روز چهارشنبه در دومین روز نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لندن از منافع فرانسه و اروپا دفاع خواهد کرد.

 

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه ماه گذشته از فقدان هماهنگی میان اعضای ناتو و همچنین «پیش‌بینی‌ناپذیری» رفتارهای آمریکا انتقاد کرد. او در مصاحبه با نشریه اکونومیست نسبت به تداوم سیاست دفاع جمعی ناتو به رهبری ایالات متحده ابراز تردید کرد و گفت: آنچه ما در حال حاضر تجربه می‌کنیم مرگ مغزی ناتو است.

 

این سخنان واکنش‌های متفاوتی را در بین اعضای ناتو به دنبال داشت؛ از جمله اینکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست سران ناتو در لندن به‌سر می‌برد، آن را توهین‌آمیز خواند و گفت فرانسه بیش از سایر کشورها به این پیمان نیاز دارد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها