1/28/2020
سه شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
سران ترکیه و آلمان نشست چهارجانبه درباره سوریه را مثبت ارزیابی کردند

سران ترکیه و آلمان نشست چهارجانبه درباره سوریه را مثبت ارزیابی کردند

سران ترکیه و آلمان نشست چهارجانبه درباره سوریه را مثبت و سازنده ارزیابی کرده و بر تداوم همکاری برای یافتن راهکار سیاسی تاکید کردند.

اعتمادآنلاین| «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نشست روز گذشته (سه‌شنبه) درباره سوریه به همراه سران کشورهای فرانسه و انگلیس را «خوب و مفید» ارزیابی کردند.

 

مرکل بعد از این دیدار به میان خبرنگاران آمد و گفت که با اردوغان، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به تبادل نظر درباره مبارزه با داعش، تلاش‌های ترکیه در قبال پناهندگان سوریه و فرایند مذاکرات سازمان ملل برای یافتن راهکار سیاسی بحران سوریه پرداخته‌اند.

 

او توضیح داد: «ما توافق کردیم که مبارزه با داعش باید ادامه یابد. همچنین مسئولان [آلمانی، ترکیه‌ای، فرانسوی و انگلیسی] گفت‌وگوهای خود را در این موضوع ادامه خواهند داد... همگی ما بر حمایت خود از اقدامات نماینده سازمان ملل [در امور سوریه] و نشست کمیته بازنویسی قانون اساسی سوریه تاکید کردیم و همچنین درخصوص آن فعال‌تر خواهیم بود».

 

صدراعظم آلمان با بیان اینکه درباره تلاش‌های ترکیه در خصوص آوارگان سوری و برنامه‌ها جهت بازگشت داوطلبانه آنها به مناطق شمالی سوریه صحبت شد، افزود: «این مسئله (بازگشت آوارگان سوری) می‌تواند از طریق مشارکت سازمان ملل و کمیساریای عالی مهاجران این سازمان انجام شود. ما می‌خواهیم که در این موضوع هم در تماس باشیم».

 

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» اردوغان نیز در کنفرانس مطبوعاتی بعد از این نشست، گفت‌وگوهای چهارجانبه درباره سوریه را مثبت ارزیابی کرد.

 

نشست چهارجانبه کشورهای ترکیه، آلمان، فرانسه و انگلیس درباره سوریه روز گذشته (سه‌شنبه) در حاشیه نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لندن برگزار شد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها