1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
پرتره «ملکه الیزابت اول» به قیمت 337 هزار و 563 پوند فروخته شد
در بخش فروش تابلوهای نقاشی قدیمی حراجی بونهامس

پرتره «ملکه الیزابت اول» به قیمت 337 هزار و 563 پوند فروخته شد

یک تابلو نقاشی نادر از ملکه «الیزابت اول» در بخش فروش تابلوهای نقاشی قدیمی حراجی بونهامس به قیمت 337 هزار و 563 پوند فروخته شد.

اعتمادآنلاین| این تابلو نقاشی که برای مدت‌ها رونمایی نشده بود و پرتره‌ای از «ملکه الیزابت اول» را به تصویر می‌کشد در سال 1562 خلق شده است. این اثر توسط یک مجموعه‌دار کالیفرنیایی به حراجی ارائه شده بود و حراجی بونهامس قیمت 150 تا 250 هزار پوند را به عنوان ارزش تخمینی آن تعیین کرده بود.

 

درمجموع حدود 70 اثر با ارزش کلی 2,115,375 پوند در بخش فروش  تابلوهای نقاشی قدیمی حراجی بونهامس فروخته شد، اما  پرتره «ملکه الیزابت اول» رکورد گران‌ترین اثر این رویداد را به خود اختصاص داد.

 

«اندرو مک‌کنزی» - مدیر دپارتمان آثار قدیمی حراجی بونهامس - می‌گوید: «بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد این تابلو نقاشی از نخستین تابلوهایی است که از چهره ملکه الیزابت اول نقاشی شده است. این تابلو توجه بسیاری را، از مجموعه‌داران خصوصی گرفته تا بازدیدکنندگانی که فرصت این را داشتند که یکی از نادرترین پرتره‌های ملکه الیزابت اول را ببینند، به خود جلب کرده بود.»

 

این تابلو نقاشی در سال 1562 یعنی چهار سال پس از به تخت نشستن «ملکه الیزبت اول» در پی درگذشت خواهر نانتی‌اش، خلق شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها