2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
دکترین دفاعی ایران براساس حادثه عاشورا تدوین شده است
امیر پوردستان، رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش:

دکترین دفاعی ایران براساس حادثه عاشورا تدوین شده است

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، گفت: آمریکایی‌های با استفاده از جنگ‌های ترکیبی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، سایبری و نظامی به دنبال زیر سوال بردن عزت و اقتدار کشور هستند که در این جبهه ها هم ناکام خواهند ماند.

اعتمادآنلاین| امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، عصر پنجشنبه در مراسم چهاردهمین سالگرد شهدای اصحاب رسانه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی طی چند سال گذشته تمامی سیاست‌های استکباری آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه را ناکام گذاشته است، گفت: دشمنان پس از شکست‌های پی در ‌پی امروز برای مقابله با ایران پیوند عبری، عربی و غربی را ایجاد کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: آمریکایی‌های با ایجاد انواع تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه که به صورت‌های مختلف از جمله "تحریم‌های فلج کننده اقتصادی"، "مادر تحریم‌ها"، "جنگ ارزی"، "تحریم بانکی" و سایر موارد می خواهد به زعم باطل خود عزت و اقتدار کشور را به زیر سوال ببرند.

 

پوردستان با بیان اینکه تنها راه مقابله با تهدیدها و تحریم‌های گوناگون دشمنان دفاع همه جانبه است، اظهار داشت: دفاع همه جانبه فقط مختص نظامیان نیست بلکه باید تمامی آحاد جامعه با همدلی و بصیرت برای مقابله با تهدیدهای دشمنان در حوزه‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

 

وی با اشاره به این سخن شهید آوینی که گفته است: دشمنان اگر می خواهند ما را بشناسند باید داستان کربلا را بخوانند، تصریح کرد: دکترین دفاعی ایران اسلامی براساس حادثه عاشورا تدوین شده است، نظامیان ایرانی برای دفاع از کشور و ناموس خود تا آخرین نفس در مقابل متجاوزان ایستادگی می کنند.

 

پوردستان یادآور شد: نظامیان ایران اسلامی اهل از پشت خنجر زدن، استفاده از تسلیحات کشتار جمعی، کشتن زنان، کودکان و سالمندان بی گناه و حمله به مناطق شهری نیستند ولی در دفاع از کشورشان از هیچ رشادت و فداکاری کوتاهی نمی کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات پس از گران شدن بنزین در کشور اشاره کرد و افزود: دشمنان از مدت‌ها قبل برای ناآرام کردن محیط کشور برنامه ریزی کرده بودند ولی حضور به موقع مردم در صحنه و لبیک گفتشان به ندای رهبری تمامی نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد.

 

پوردستان با اشاره به اینکه مردم ولایت مدار ایران در صحنه‌های مختلف نشان داده‌اند همواره پایبند نظام اسلامی هستند، تاکید کرد: مسئولان اجرایی کشور باید زمینه رفاه و آسایش مردم به ویژه جوانان را کشور فراهم کنند.

 

مراسم چهاردهمین سالگرد شهدای اصحاب رسانه عصر امروز (پنجشنبه) با حضور سید عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش، خانواده‌های معزم شهدا و جمعی از مقامات کشوری و لشگری در قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار شد.

 

روز پانزدهم آذر 84 در حادثه ای ناگوار جمعی از خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان خبری رسانه های مختلف کشور از جمله مرحوم مهدی میرافضلی و سپهدار ساجدی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در سقوط هواپیمای C130 به شهادت رسیدند.

 

این گروه به منظور پوشش خبری رزمایش عاشقان ولایت عازم بندرعباس بودند که هواپیمای حامل آنان دچار نقص فنی شد و پس از برخورد با ساختمان های اطراف فرودگاه مهرآباد سقوط کرد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها