8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
تقاضای طلا و سکه افزایش نیافته است
محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

تقاضای طلا و سکه افزایش نیافته است

محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در طول هفته اخیر قیمت‌ سکه و طلا تحت تاثیر افزایش نرخ ارز افزایش یافت. این در حالی است که قیمت اونس جهانی طلا نوسان محدودی داشته و تقاضای بازار نیز عادی بوده است.

اعتمادآنلاین| محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با وضعیت بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت، گفت: در هفته اخیر قیمت‌ها در بازار سکه و طلا افزایشی بود. این در حالیست که طی این مدت، قیمت اونس جهانی طلا در حدود 14 دلار نوسان داشته که این نوسان چندان تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نبوده است.

 

وی ادامه داد: علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از  حدود چهار میلیون و 400 هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و 600 هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد.

 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه داد و ستدها در هفته گذشته روال عادی داشته و در بازار افزایش تقاضایی که منجر به افزایش قیمت‌ها شود، وجود نداشته است؛ بنابراین رشد قیمت سکه و طلا در بازار داخل، تنها ناشی از رشد قیمت ارز بوده است.

 

وی افزود: تغییرات قیمت طلا نیز به همین صورت بوده و قیمت هر گرم طلای 18 عیار، در حالیکه در ابتدای هفته 436 هزار تومان و 800 تومان بود به 449 هزار تومان رسید و همانطور که اشاره شد، تقاضای اضافه‌ای در بازار ایجاد نشده است.

 

کشتی‌آرای با بیان اینکه نوسانات اونس جهانی طلا تقریبا ناچیز بوده و بنابراین تاثیر بسیار کمی بر قیمت‌ها در بازار داخلی داشته است، اعلام کرد: اونس جهانی در ابتدای هفته 1465 دلار بود که در روزهای پایانی به 1476 دلار رسیده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها