پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک | اعتمادآنلاین
9/26/2020
شنبه، ۰۵ مهر ۱۳۹۹
پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک
وزیر ورزش خبر داد:

پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک

وزیر ورزش و جوانان در گردهمایی مشترک مدیران کل ورزش و جوانان استانها گفت: اساسنامه جدید فدراسیونهای ورزشی هفته آینده ابلاغ می‌شود.

اعتمادآنلاین| مسعود سلطانی‌فر در گردهمایی مدیران کل ورزش و جوانان استان ها با تبریک میلاد امام حسن عسکری علیه السلام و تشکر از دست اندرکاران این گردهمایی گفت: این شکل جدید  گردهمایی با مباحث تخصصی، کارشناسی و اجرایی مورد توجه همه مدیران قرار گرفته که از این بابت خوشحالم.

 

وی در صحبت‌هایش به موضوع سهمیه بندی سوخت و قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: بیش از یکسال این موضوع در محافل مختلف هم در دولت و هم مجلس مطرح شده بود که نهایتا مورد موافقت سران قوا و هم مقام معظم رهبری قرار گرفت و ابلاغ شد. در این موضوع مسئولان دولتی در حد توان و امکان توضیحات خوبی داده‌اند و این پروسه نهایتاً با تایید سران قوا و رهبر معظم انقلاب اتفاق افتاد.

 

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه قیمت نازل بنزین باعث شده بود هم قاچاق صورت بگیرد و هم دهک بالای کشور بیست و سه برابر بیشتر از دهک پایین از یارانه سوخت استفاده کنند، افزود: بنابراین دولت به این نتیجه رسید که باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند تا یارانه بنزین بین 75% بقیه مردم کشور که از این یارانه استفاده نمی کردند تقسیم شود.

 

سلطانی فر ادامه داد: اتفاقاتی که پس از این تصمیم در کشور رخ داد تا حدی قابل پیش بینی بود اما در برخی استان ها نگران‌کننده شد اما ما می دانستیم مرحله به مرحله مدیریت می شود.

 

وزیر ورزش و جوانان گفت: در هر صورت 2 اتفاق خوب افتاد که کشور را به سمت آرامش برد. در مرحله اول صحبت های آرامش بخش و بسیار سنجیده مقام معظم رهبری بود که با شجاعت و قدرت از تصمیم سران قوا حمایت کردند و دوم راهپیمایی های مردمی در حمایت از مواضع مقام معظم رهبری و مقابله با اغتشاش گران بود که به سرعت کشور را به سوی آرامش پیش برد.

 

وی با ابراز تاسف از کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم در این اتفاقات، گفت: این اتفاق بسیار تلخی بود و مورد تاکید کسی نیست، همانطور که رهبری دستور داده اند از خانواده های آنها دلجویی شود و حتی با خانواده های افراد شرور دستگیر شده نیز با رفعت اسلامی برخورد شود، رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه هم دستوراتی در این راستا اتخاذ کردند تا هر چه سریع تر بتوانیم آثار و عوارض این اتفاق را از چهره کشور پاک کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مشکلات و خواسته های مردم گفت: می‌طلبد که مسئولان کشور با تمام توان در جهت حل مشکلات و آرامش و شور و نشاط همه مردم تلاش کنند.

 

وی تصریح کرد: نقش مجموعه وزارت ورزش و جوانان در این موضوع بسیار موثر و تعیین کننده است که با برگزاری مسابقات و به صحنه کشاندن مردم در برنامه های ورزش همگانی و خانوادگی در همه شهر ها فضای شور و نشاط را در کشور به وجود آوریم.

 

 سلطانی فر تاکید کرد: مدیران کل استانها حتما در چند هفته آینده برنامه های ورزش همگانی و خانوادگی از جمله پیاده روی ها و کوهپیمایی های خانوادگی و مسابقات مختلف را در سطح استان و شهرستانها برگزار کنند تا بتوانیم با برنامه های مفرح و سالم اوقات فراغت مردم را پر کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان به تصویب لایحه بودجه 99 در دولت اشاره کرد و گفت: این لایحه در هفته آینده به مجلس ارائه خواهد شد که با توجه به محدودیتهایی که وجود دارد باید تلاش شود با مدیریت دقیق منابع و مصارف، کشور را اداره کنیم.

 

 سلطانی فر به مقایسه درآمد های ارزی امسال با سال 90 پرداخت و افزود: در سال 90 کشور حدود 120 میلیارد دلار درآمد ارزی داشت که امسال با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا به 12 میلیارد دلار یعنی یک دهم سال 90 کاهش یافته که اگر تورم را هم در نظر بگیریم درآمد امسال هفت درصد سال 90 است و این جاست که نشان داده می شود با این محدودیتها چگونه کشور اداره می شود و یک مدیر باید با مدیریت منابع و صرفه جویی به دنبال کسب درآمد های جدید از طریق خیرین، کارهای مشترک و راههای دیگر باشد.

 

وی اضافه کرد: با همه این محدودیت ها، خوشبختانه در بخش ورزش کشور و با کمک همه مدیران پروژه های بزرگ و ملی که باعث عزت و افتخار کشور است مانند استادیومهای بزرگ، سالن های 6 هزار نفره، پیست های دو میدانی و دوچرخه سواری و صدها زمین چمن مصنوعی را افتتاح کردیم که امیدواریم هم موجبات رضایت خدا و هم مردم عزیز کشور را فراهم کرده باشیم.


سلطانی فر  در بخش دیگری از سخنانش به نزدیکی المپیک 2020 اشاره کرد و افزود: کمتر از 8 ماه به المپیک توکیو باقی مانده است که تا اینجا 5 سهمیه کشتی، 6 سهمیه تیراندازی، یک سهمیه تیراندازی با کمان قطعی شده و کسب سهمیه در کاراته و تکواندو نیز محتمل است. کاراته وضعیت خوبی دارد و امتیازات خوبی را از مسابقات مختلف کسب کرده  و پیش بینی می شود سهمیه خوبی بگیرد همچنین پیش بینی می شود کشتی هر 12 سهمیه آزاد و فرنگی را کسب کند.

 

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در رشته بسکتبال کسب سهمیه کرده ایم، ادامه داد: در وزنه بردای دو سهمیه داریم که هنوز مشخص نشده و در شمشیربازی و والیبال نیز امید زیادی به کسب سهمیه داریم.

 

 سلطانی فر با اشاره به شرایط سخت کسب سهمیه فوتبال، تصریح کرد: در این رشته هرچند 44 سال است که سهمیه ورود کسب نکرده ایم اما عزم و اراده ای خوب بین مسئولان و مدیران و بازیکنان وجود دارد تا جزو سه تیم از 16 تیم آسیا و اقیانوسیه باشیم.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تعامل و همکاری خوب وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و مجموعه فدراسیون ها گفت: در ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک تصمیم گرفتیم که زمینه ها و امکانات لازم برای فدراسیون‌های المپیکی را فراهم کنیم فدراسیون مدال‌آور را نیز ویژه تر و پررنگ تر ببینیم.

 

وی ادامه داد: در کشتی، وزنه برداری، تکواندو، شمشیر بازی، کاراته و دو ومیدانی امید کسب مدال داریم و در بقیه رشته ها مثل قایقرانی و دوچرخه سواری نیز امیدواریم ولی با توجه به مقایسه با کشورهای رنکینگ بالا، خیلی پیش بینی کسب مدال نداریم مگر اینکه اتفاق خاصی رقم بخورد.

 

وزیر ورزش و جوانان گفت: از مدیران کل انتظار داریم در رشته هایی که شخصاً ورزشکاران کسب سهمیه کرده اند این قهرمانان مورد حمایت ویژه قرار بگیرند و مسائل معیشتی این قهرمانان با همکاری و هماهنگی ها در ستاد و استان ها حل شود.

 

سلطانی فر با بیان این که یکی از وظایف مهم مدیران کل استانی، حمایت همه جانبه از تیم ها و قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی است افزود: در ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک تصمیم بر این شد که 12 ماه و ماهی 5 میلیون تومان به هر ورزشکاری که کسب سهمیه می کند حقوق  داده شود و هر زمان این سهمیه کسب شد تمام 12 ماه حقوق ماهی 5 میلیون  به قهرمان داده شود و همچنین از نظر جسمی، روحی، معیشتی و تغذیه به این قهرمانان رسیدگی و بر این موضوع نظارت شود.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه ما حفاظت از حریم دولت و امکانات دولتی است. ذات انتخابات اقتضا می کند که اجازه سوء استفاده به هیچکس را ندهیم و به گونه‌ای امکانات در اختیار مردم گذاشته شود که کسی نتواند از آن سوء استفاده کند.

 

سلطانی‌فر با بیان اینکه تکلیف ما اجرای قانون و سیاست‌های کلی نظام و دولت است افزود: در همه نشست ها و جلسات این چند سال و بیش از 120 سفر استانی، همواره به این موضوع تاکید کرده ام که  رعایت قوانین و مقررات و سیاست‌ها و ضوابط کلی نظام و دولت اولین و بزرگ ترین خواسته ما است و همواره خط قرمز ما در امور جاری وزارت و استان‌ها محسوب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه عملکرد ما از دید مردم و مراجع نظارتی پنهان نخواهد ماند افزود: باید به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم با سربلندی عملکردمان را گزارش و به آن افتخار کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اساسنامه فدراسیون های ورزشی نیز گفت: پیش نویس این اساسنامه و بازنگری که انجام شد در هیئت وزیران مطرح و مهر ماه کلیات آن در هیئت دولت به تصویب رسید و با ویرایش نهایی و نگارشی برخی جملات اصلاحات انجام و به زودی این اساسنامه ابلاغ خواهد شد.

 

سلطانی فر تصریح کرد: موضوع دستورالعمل هیئت های ورزشی نیز به گونه ای در این اساسنامه دیده شده تا هم ضوابط فدراسیون‌های جهانی و هم اختیار و اقتدار وزارت و مدیران کل استان ها حفظ شود. هر چیزی که به مصلحت و پیشرفت ورزشی کشور است، اختیار آن در این اساسنامه به وزارت ورزش و جوانان داده شده است.

 

وزیر ورزش و جوانان در پایان با اشاره به بداخلاقی ها و فحاشی های عده ای در استادیومهای ورزشی کشور افزود: در کنار برخوردی که فدراسیون فوتبال قرار است سختگیرانه انجام دهد ما هم در وزارت ورزش کارگروه صیانت از ارزش های اخلاقی و فرهنگی را با حضور دستگاه های فرهنگی و قضایی و اطلاعاتی تشکیل داده ایم که خوب است مدیران کل نیز در استانها این ستاد را تشکیل دهند و در کنار برخورد قضایی، کارهای فرهنگی که قطعا در کاهش این بداخلاقی ها موثر است انجام شود.

 

منبع: ایسنل

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها