8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
انتخابات سوم رژیم صهیونیستی دوم مارس 2020 برگزار می‌شود
در صورت عدم توافق برای ائتلاف؛

انتخابات سوم رژیم صهیونیستی دوم مارس 2020 برگزار می‌شود

حزب آبی - سفید و لیکود توافق کردند که در صورت عدم شکل‌گیری ائتلاف برای تشکیل دولت در روزهای آینده، دور سوم انتخابات در دوم مارس 2020 برگزار شود.

اعتمادآنلاین| حزب آبی - سفید و لیکود توافق کردند که در صورت عدم شکل‌گیری ائتلاف برای تشکیل دولت در روزهای آینده، دور سوم انتخابات در تاریخ دوم مارس 2020 برگزار شود.

 

کنست بناست شامگاه چهارشنبه منحل شود. این در حالی است که تلاش‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی- سفید، برای تشکیل دولت فراگیر تاکنون با شکست مواجه شده است. 

 

چنانچه هیچ قانون‌گذاری نتواند حمایت دست کم 61 عضو کنست را تا روز چهارشنبه به دست آورد تا مامور تشکل دولت شود، کنست منحل شده و اسرائیل برای سومین‌بار در سال جاری میلادی شاهد انتخابات خواهد بود. از زمان برگزاری انتخابات در ماه آوریل رژیم صهیونیستی همچنان دچار فلج سیاسی است. 

 

زمان برگزاری انتخابات باید در سه جلسه کنست به تایید برسد. این در حالی است که حمایت لیکود و آبی و سفید از این تاریخ نشان از آن دارد که اکثریت پارلمان با آن موافقت خواهند کرد. 

 

 رئیس پارلمان اسرائیل در این رابطه گفت: «گرچه به نظر می‌رسد که شانسی برای عدم برگزاری این انتخابات پرهزینه و غیرضروری وجود ندارد، فرایند قانونی این موضوع را پیش از چهارشنبه آغاز نمی‌کنیم تا به احزاب اجازه دهیم سر عقل آمده و پیش از آن که دیر شود، به نتیجه‌ای برسند». 

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها