5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
هیچ استیضاحی در دستور کار نداریم/ تعیین تکلیف استیضاح وزیر کشور در جلسه امروز کمیسیون شوراها/ گزارش استیضاح وزیر نفت در کمیسیون انرژی مانده است/ در صورتی که امضاهای استیضاح از 10 کمتر نشود و به هیات‌رئیسه بیاید، به جریان می‌افتد/ گزارش استیضاح وزرای کشور، نفت و آموزش‌و‌پرورش به هیات‌رئیسه نرسیده‌ است
یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

هیچ استیضاحی در دستور کار نداریم/ تعیین تکلیف استیضاح وزیر کشور در جلسه امروز کمیسیون شوراها/ گزارش استیضاح وزیر نفت در کمیسیون انرژی مانده است/ در صورتی که امضاهای استیضاح از 10 کمتر نشود و به هیات‌رئیسه بیاید، به جریان می‌افتد/ گزارش استیضاح وزرای کشور، نفت و آموزش‌و‌پرورش به هیات‌رئیسه نرسیده‌ است

علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس، با اعلام اینکه از بین استیضاح‌های مطرح این روزهای مجلس هنوز هیچ استیضاحی در دستور کار قرار نگرفته است، گفت: از آنجا که گزارش هیچ استیضاحی هنوز از کمیسیون مربوطه به هیات‌رئیسه نرسیده است، هیچ استیضاحی را در دستور کار نداریم و منتظریم در صورت از حد نصاب نیفتادن امضاها، گزارش جلسه هیات‌رئیسه تقدیم مجلس شود.

اعتمادآنلاین|علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره استیضاح‌های جدی در دستور کار مجلس گفت: هیچ استیضاح جدی‌ای در دستور کار هیات‌رئیسه نیست. البته سه استیضاح وزیر کشور، وزیر نفت و وزیر آموزش‌وپرورش در دستور کار بودند که قرار است درباره آنها تعیین تکلیف شود.

 

مسئول رسیدگی به استیضاح‌ها در هیات‌رئیسه مجلس توضیح داد: استیضاح وزیر کشور امروز از ساعت 14 در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در حال بررسی است. به نظرم تنها استیضاح جدی همین استیضاح وزیر کشور است و باید ببینیم تعداد امضاهای استیضاح وزیر کشور به کمتر از 10 امضا می‌رسد یا خیر.

 

یوسف‌نژاد ادامه داد: جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش هم برگزار شده و امروز و فردا باید گزارش کمیسیون به هیات‌رئیسه تحویل داده شود. منتظر گزارش این استیضاح هستیم. در نهایت استیضاح دیگر مربوط به آقای زنگنه، وزیر نفت، است که در کمیسیون انرژی مطرح شده و هنوز گزارش آن به هیات‌رئیسه نرسیده است.

 

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئول استیضاح‌ها در هیات‌رئیسه من هستم و طبق آیین‌نامه باید گزارش جلسه استیضاح‌ها در کمیسیون به من تحویل داده شود، ولی تاکنون چنین گزارشی دریافت نکرده‌ام.

 

عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ اینکه گفته می‌شود در ارائه نشدن گزارش استیضاح وزیر نفت به هیات‌رئیسه تخلفی آیین‌نامه‌ای از سوی کمیسیون انرژی صورت گرفته است توضیح داد: در ماده 201 آیین‌نامه داخلی مجلس آمده است که کمیسیون مربوطه باید بعد از یک هفته درباره استیضاح وزرا جلسه تشکیل دهند. بنابراین کمیسیون انرژی هم در این باره بعد از یک هفته جلسه تشکیل داده است. پس تخلفی صورت نگرفته است.

 

عضو اصلاح‌طلب هیات‌رئیسه مجلس درباره ارائه گزارش استیضاح وزیر نفت به هیات‌رئیسه گفت: به نظر می‌رسد گزارش استیضاح وزیر نفت ظرف امروز و فردا در صورت منتفی نشدن استیضاح به هیات‌رئیسه تقدیم شود.  

 

شنیده‌ها حاکی از آن است که تنها استیضاح جدی در مجلس، استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، است که با اصرار و پافشاری علی مطهری، نماینده استیضاح‌کننده او، در حال بررسی است و 2 استیضاح وزرای نفت و آموزش و پرورش به دلایلی از حد نصاب افتاده و در حال منتفی شدن است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها