12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
رهبری حاضر نشدند فتنه 88 را از طریق نظامی حل کنند/ جریان فتنه از بین نرفته است/ برجام و FATF از حلقه‌های فتنه هستند
خطیب نماز جمعه تهران:

رهبری حاضر نشدند فتنه 88 را از طریق نظامی حل کنند/ جریان فتنه از بین نرفته است/ برجام و FATF از حلقه‌های فتنه هستند

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: کسی که به خدا توجه دارد بیت‌المال را هدر نمی‌دهد و سیاسی‌کاری نمی‌کند و مقابل خون شهدا نمی‌ایستد و به ملت شهید داده جفا نمی‌کند و به جوان‌های بیکار بی‌توجه نمی‌شود.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران گفت: بلاهای مادی و معنوی و آبرویی و آخرتی پیش‌بینی نشده در کمین است و انسان را شکار می‌کند. چه کنیم که دچار آن نشویم؟ امیرالمومنین می‌فرمایند به سنگر دعا و نیایش پناهنده شوید. دامن رحمت خدا را هیچ‌گاه رها نکنید. منافع هم همینطور است. هم سراغ منافع را باید از خزاین الهی گرفت و هم دفع بلا را. ما محتاجیم و هر لحظه در معرض خطر هستیم.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: دعا واجب است، عقلا و شرعا واجب است. نماز مجموعه‌ای از شاهکارهای عالم خلقت است و در آفرینش از زیباترین تابلوهایی که خدا ترسیم کرده تابلوی نماز است. نماز به طور مطلق برای ما پناهگاه به شمار می‌رود. نماز پناهگاهی است که ما را از هر خطری نجات می‌دهد. نکند آدم گناهی را کوچک بشمرد و آن گناه کبیره شود و خدا به خاطر همان گناه کوچک ما را مطرود کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران گفت: خدا و جز خدا هیچ. خدا را ناراضی نکنیم که هیچ چیز جای خدا را نمی‌گیرد ولی خدا خودش جای همه چیز را برای ما پر می‌کند. خدا کم دارد؟ برای من و شما کم گذاشته؟ چرا ما در بندگی کم می‌گذاریم؟ چرا بوی خدا را نمی‌شنویم؟ مگر وقتی وقتی هست که ما به او احتیاج نداشته باشیم؟ ما که فقیر هستیم و او غنی است چرا او را صدا نمی‌زنیم؟ کسی که به خدا توجه دارد بیت‌المال را هدر نمی‌دهد و سیاسی‌کاری نمی‌کند و مقابل خون شهدا نمی‌ایستد و به ملت شهید داده جفا نمی‌کند و به جوان‌های بیکار بی‌توجه نمی‌شود.

 

امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) تاکید کرد: نهم دی از روزهای خداست و یوم‌الله است، همچون ایام‌الله 22 بهمن و روزهای طلایی 19 دی قم و سایر روزهایی که اسلام را نجات داد و دشمن را به زانو درآورد و نقطه عطفی در تاریخ بشریت شد.

 

وی ادامه داد: هشت ماه بود با نقشه وسیعی که دشمن درجه یک بشریت شیطان بزرگ و غده سرطانی اسرائیل دست به دست هم داده بودند و زمان اجراییش را پیشبینی کرده بود و پایان نظام را به دست کسانی که هرچه داشتند سر سفره شهدا به دست آورده بودند و به واسطه امام(ره) شهرت به دست آورده بودند این‌ آتش  فتنه را با برنامه خارجی طراحی کردند و کوتاهی برای براندازی نکردند. از ایجاد ناامنی و حمله و شرارت و شب‌‌ها ندای الله‌اکبر سر دادن و همه ابزاری که از درون و برون که می‌توانستد استفاده کردند.

 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: این سکان‌دار کشتی انقلاب این رهبر حکیم و الهی قلبش وصل بود و پروردگار ظرفیت و سعه صدری به ایشان داده بود که حاضر نشدند که مشکل را نظامی حل کنند و به دنبال بصیرت بودند و طی هشت ماه  نمایندگان سران فتنه حضور ایشان شرفیاب شدند و حرف‌هایشان را زدند و اتمام حجت به معنای واقعی کلمه از مقام نیابت به عمل آمد اما دست بردار نبودند.

 

وی با اشاره به ناآرامی‌های کشور در سال 88 گفت:  مردم تهران آسایش نداشتند و بازار در ابهام وحشتناکی به سر می‌برد و منابع اقتصادی در ناامنی نمی‌توانستند کارهای خود را انجام دهند ولی سلاحی که آمریکا و فرانسه و انگلیس و آلمان و صهیونیست‌ها را رسوا کرد و نقشه‌های طولانی مدت‌شان را نقش برآب کرد حضور و بصیرت و میثاق با نایب امام زمان(عج) بود. این حضور بی‌بدیل مردم  تجلی روح امام حسین(ع) بود و مردم خون امام حسین(ع) را در رگ‌های خود احساس کردند و زمینه‌ای برای سران فتنه و فتنه‌گر باقی نماند.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: دل‌های مردم ما الهی و کانون ولایت است و همیشه در آن حساس‌ترین نقطه فرصت‌شناس هستند و به موقع به جبهه می‌آیند. با حضور خود کار فرشتگان را کردید. اگر شب و روز پیشانی شکر بساییم شکر نعمت حضور آن روز نخواهد شد شهدا راضی شدند و رهبری در عالم سربلند شد و آتش فتنه خاموش شد. پرچم فتنه از دست سرانشان گرفته شد اما جریان فتنه از بین نرفته است و دنبال این هستند که ملت را از انقلاب و عزت و پیشرفت باز بدارند.

 

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: جریان برجام یکی از مسائلی بود که در حلقه فتنه‌ها پیشبینی عالم بود. fatf یکی دیگر از ان حلقه‌ها است. با برجام سفره مردم کوچک شد و گرانی صعودی شد و در مدت کوتاهی ملت ما تلخ‌ترین شرایط را دیدند. در این رهگذر که افزایش بنزین رخ داد که مساله آن هدفمندی یارانه‌‌ها و گرفتن حق دهک‌های ضعیف از دهک‌های مرفه  در سوخت و بنزین بود. مرفهین و متمکنین از این یارانه‌ها چندین برابر طبقات ضعیف بهره‌مند هستند و لذا اصل قضیه قانون و به عهده دولت بود اما به دلیل عدم تبیین و شناخت درست از ملت، ملتی که هشت سال جنگ را اداره کردند و پول قلک‌های بچه‌هایشان را به جبهه دادند و ملتی که خود را بدهکار امام حسین(ع) می‌دادند را نشناختند و تبیین نکردند و به مراجع تقلید اساس قضیه را منعکس نکردند و مردم را دچار شوک عظیم کردند.

 

وی ادامه داد: در حالی که مردم در شرایط سختی هستند. سقوط پول ملی و بالارفتن پول دشمن کمر ملت را خم می‌کنند . مردم در مقام گرفتن حق خودشان به خیابان‌ها آمدند و تا دیدند بلندگوی اسلام گفت که مردم صف‌شان را از اراذل و اوباش جدا کنند (چنین شد). چه مرم شریفی، این‌ها همان مردم سال 57 هستند. ملت سرافرازمان که همیشه یاور دین بودند و سختی‌ها را به هر قیمتی تحمل کردند و نگذاشتند به امنیت ضربه وارد شود و همیشه به عنوان صاحبان نظام 40 سال از نظام پاسداری کردند. خدایا وقت آن نشده که امام زمان‌شان بیاید؟

 

امام جمعه موقت تهران گفت: مطالبی را هم درباره بودجه داشتیم که رهبری بودجه 98 را مبتلا به آشفتگی‌هایی می‌دانستند اما نه دولت و نه مجلس اهتمامی نداشتند و بودجه 99 هم همان بودجه 98 است. در حالی که سند مهمی که بی‌توجهی دولت‌ها را نشان می‌دهد بودجه و برنامه دقیقی است که برای اداره خزانه مملکت پیشبینی‌ می‌شود. اقتصاد مقاومتی باید محور بودجه قرار می‌گرفته و 75 درصد بودجه عمومی را شرکت‌های دولتی که معلوم نیست که چقدر مالیات می‌دهند و زیان‌دهی آن هم قابل ملاحظه است به خود اختصاص داده‌اند و باعث شد بودجه تحقیق و آموزش‌وپرورش و دهک‌های ضعیف آنگونه که باید پیشبینی نشود. امیدواریم مجلس بتواند در این زمینه گام‌هایی را بردارد.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها