5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
آمریکا خواستار مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران است/ از شرایط سخت عبور کرده‌ایم/ روند توسعه کشور نباید متوقف شود/ تحریم‌های آمریکا پروژه‌ای شکست خورده است
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری:

آمریکا خواستار مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران است/ از شرایط سخت عبور کرده‌ایم/ روند توسعه کشور نباید متوقف شود/ تحریم‌های آمریکا پروژه‌ای شکست خورده است

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: تحریم‌های آمریکا پروژه‌ای شکست خورده است و با مقاومت ملت و تلاش همه جانبه از شرایط سخت عبور کرده‌ایم و تحریم نمی‌تواند ادامه داشته باشد.

اعتمادآنلاین| محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، سه‌شنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینی استان اردبیل گفت: با وجود تحریم‌های سخت روند توسعه و افتتاح پروژه‌های زیرساختی کشور ادامه دارد و نمونه آن ده‌ها طرح اقتصادی و عمرانی است که با سفر آقای روحانی در استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی به تشدید تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی بی‌سابقه دشمنان کشور از سال گذشته برای به زانو درآوردن ملت ایران اشاره کرد و گفت: با مقاومت و  ایستادگی ملت و تلاش‌های انجام شده از سوی مسوولان کشور، امروز از شرایط سخت عبور کردهایم و شرایط به مراتب بهتر از سال گذشته است.

 

رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه تحریم آمریکایی‌ها برغم ایجاد شرایط سخت برای دولت و ملت، برکات و مزایای زیادی هم برای ما داشته است، گفت: تحریم ثابت کرد که صنعت ایران می‌تواند روی پای خود باشد و امروز نیازهای کشور به دست تولیدکنندگان، جوانان توانمند و شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل کشور تامین می‌شود.

 

واعظی تشریح‌کرد: تمام تلاش دولت این است که در این شرایط سخت روند توسعه کشور متوقف نشود و پروژه‌های زیرساختی عملیاتی شود برای همین منظور بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برای حمایت از تولید و فعال شدن بخش خصوصی در راه توسعه کشور بسیج شده‌اند.

 

وی اضافه‌کرد: با مقاومت و ایستادگی مردم ، امروز آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابشان در منطقه به این نتتیجه رسیده‌اند که تحریم اهداف آنها را محقق نمی‌کند و مسیر توسعه و پیشرفت ایران برغم تحریم و فشارهای حداکثری ادامه دارد.

 

او با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران مورد حمایت هیچ دولتی نیست و اکثر کشورهای دنیا آمریکا را به خاطر خروج از برجام سرزنش می‌کنند، افزود: آمریکایی‌ها امروز از شرایط خود عقب‌نشینی کرده و خواستار مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستند اما جمهوری اسلامی تاکید دارد که برای مذاکره آنها باید اول به تعهدات خود عمل کنند.

 

وی در ادامه سخنان خود در جمع فعالان اقتصادی استان اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های فراوان این استان اظهار کرد: با برگزاری جلسات متعدد، برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ادامه روند توسعه استان انجام گرفته و تصمیمات مهمی اتخاذ شده است .

 

رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به اعلام آمادگی بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کشور برای تامین اعتبار 10 هزار میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌های زیرساختی استان ، افزود: همه باید برای توسعه و پیشرفت استان دست به دست هم دهیم و با کار و تلاش و اتحاد و انسجام برای تحقق این هدف مهم بکوشیم.

 

واعظی با بیان اینکه رییس‌جمهوری بر توسعه متوازن استان اردبیل تاکید دارد و در این سفر پروژه‌های مهمی افتتاح و یا  عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد، گفت: راه‌آهن اردبیل به میانه یکی از طرح‌های مهم استان و از مطالبات مردم منطقه است که سال‌ها روی زمین مانده و  این دولت برای تکمیل آن اصرار دارد.

 

وی اظهارداشت: با اختصاص یک‌هزار و 450 میلیارد تومان و با پشتکاری که در 2 سال گذشته بوده، امیدواریم این پروژه مهم تا پایان سال 99 تکمیل شود.

 

رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به مرزی بودن استان اردبیل، گفت: مرزهای طولانی استان با منطقه قفقاز و روسیه فرصت و مزیت مناسبی برای رونق صادرات در استان است که باید از آن استفاده کنیم.

 

واعظی با بیان اینکه تا زمانی که رقابت کالاهایمان در بازارهای منطقه وجود نداشته باشد،نمی توانیم تولیدکننده خوبی باشیم ، گفت: خوشبختانه صادرات غیرنفتی کشور با شیب بسیار خوبی در حال افزایش است و این استان نیز می‌تواند در این زمینه فعال باشد.

 

در ابتدای این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی استان به بیان دیدگاه‌های و نظرات خود پرداخته و با بیان مشکلات و موانع موجود در راه فعالیت بخش اقتصادی و اصناف استان ، کمک دولت به حل این مشکلات را خواستار شدند که رییس دفتر رییس‌جمهوری نیز بر پیگیری و بررسی مطالبات و تلاش برای رفع مشکلات تاکید کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها