3/30/2020
دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
دست گذاشتن FATF روی 2 مورد خاص مشکوک است/ اینکه عده‌ای بخواهند بررسی FATF در مجمع را سیاسی جلوه دهند، درست نیست‌/ برجام در باتلاق قرار گرفته و راه پس و پیش ندارد / به دنبال جوانگرایی در مجمع تشخیص هستیم
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دست گذاشتن FATF روی 2 مورد خاص مشکوک است/ اینکه عده‌ای بخواهند بررسی FATF در مجمع را سیاسی جلوه دهند، درست نیست‌/ برجام در باتلاق قرار گرفته و راه پس و پیش ندارد / به دنبال جوانگرایی در مجمع تشخیص هستیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقدام اخیر شورای FATF در دست گذاشتن بر روی 2 مورد خاص مشکوک است، گفت: آیا این دخالت یک گروه خارجی در مسائل داخلی ایران نیست؟

اعتمادآنلاین| محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز (چهارشنبه 11 دی‌ماه) در آیین رونمایی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده راهبردی مجمع تشخیص گفت: اینکه عده‌ای مجمع تشخیص مصلحت نظام را رقیب خود یا تکرار برخی از نهادهای دیگر بدانند، ظلم به این نهاد و نظام است.

 

وی با بیان اینکه مجمع رقیب هیچ نهادی نیست و تکرار هیچ نهادی هم محسوب نمی شود، گفت: مجمع تشخیص مصلحت، عنصر و نهاد مکمل در حکمرانی است. سایر نهادها کار خودشان را می‌کنند و مجمع هم در نقشه راهبردی نظام، جای خودش را دارد و مکمل سایر نهادهاست‌.

 

رضایی با بیان اینکه انتظار همکاری از سایر نهادها را داریم، گفت: یکی دیگر از مشکلات این است که مباحث مجمع تشخیص مصلحت نظام را سیاسی بدانیم.

 

وی در همین زمینه، بررسی لوایح مرتبط با FATF را مورد اشاره قرار داد و گفت: اینکه عده‌ای بخواهند بررسی FATF در مجمع را سیاسی جلوه دهند و برخی هم در خارج مرز ببینند اختلافی در کشور ایجاد شده و پا را روی پدال گاز بگذارند و فشار وارد کنند و توصیه های بیشتری را اعمال کنند، درست نیست‌.

 

رضایی با بیان اینکه اقدام اخیر شورای FATF مشکوک است که از 30 اقدامی که انجام نشده، روی 2 مورد دست گذاشته، گفت: آیا این دخالت در یک گروه خارجی در مسائل داخلی ایران نیست؟ آیا اینکه شورای FATF وارد می شود و پشت یک طرف بحث درباره FATF می‌ایستد، این دخالت نیست؟

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «برجام» به دلیل برخی خوش بینی‌ها در باتلاق قرار گرفته است و راه پس و پیش ندارد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت در دور جدید با تاکیدات رهبر انقلاب به این نتیجه رسیده است که پژوهش‌های خود را عمق بدهد، افزود: به دنبال جوانگرایی در مجمع هستیم، پژوهشگران مبتکر و جوانی در سراسر کشور وجود دارد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها