4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
اوضاع سفارت آمریکا در بغداد پس از تجمع اعتراضی عراقی‌ها + تصاویر

اوضاع سفارت آمریکا در بغداد پس از تجمع اعتراضی عراقی‌ها + تصاویر

تصاویر منتشرشده از داخل سفارت آمریکا در بغداد بعد از پایان تحصن معترضان عراقی نشان می‌دهد اتاق‌های ورودی، پذیرش و ایست‌های بازرسی به‌طور کامل در آتش خشم عراقی‌ها سوخته است.

اعتمادآنلاین| با پایان تحصن معترضان عراقی مقابل سفارتخانه آمریکا در بغداد از روز چهارشنبه، عکاسان و رسانه‌های مختلف تصاویری را از وضعیت مکان‌هایی از این مجموعه که معترضان وارد آن شده بودند، منتشر کردند.

 

به نوشته وبگاه «دیلی میل» معترضان عراقی که موفق شدند از محوطه امنیتی سفارتخانه 42 هکتاری آمریکا در بغداد عبور کنند، ایست‌های بازرسی را آتش زده و در اعتراض به کشته شدن هموطنان خود در حمله هوایی آمریکایی‌ها به پایگاه حشد شعبی در قائم، اموال در دسترس این سفارتخانه را تخریب کردند.

 

تصاویر منتشرشده، ورودی سفارت آمریکا، ایست‌های بازرسی در محوطه امنیتی، اتاق پذیرش مراجعان و همچنین اتاق‌های انتظار را نشان می‌دهد که به صورت کامل در آتش سوخته و اموال موجود در آنها از بین رفته است.

 

سفارتخانه آمریکا در بغداد از صبح سه‌شنبه به صحنه اعتراضات ضد آمریکایی تبدیل شد. تظاهرات‌کنندگان برای اعتراض به حمله هوایی اخیر آمریکا به مقرهای حشد شعبی در شهرستان «القائم» در استان «الانبار» مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند. روز گذشته نیز نیز معترضان عراقی بار دیگر مقابل این مجموعه تحصن کرده و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

 

جنگنده‌های ارتش آمریکا، یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان حشد شعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد. منابع حشد شعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دستکم 28 نفر از نیروهای حشد شعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

سفارت آمریکا

 

منبع: فارس

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها