2/28/2020
جمعه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۸
برایان هوک: اطلاعات مربوط به عملیات آتی سردار سلیمانی موثق بود!

برایان هوک: اطلاعات مربوط به عملیات آتی سردار سلیمانی موثق بود!

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در اظهاراتی مدعی شد «اطلاعات موثق» حاکی از آن بود که سردار سلیمانی در حال طرح‌ریزی حمله‌هایی به تأسیسات آمریکا در عراق، سوریه و لبنان بود.

اعتمادآنلاین| «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایراندر اظهاراتی تازه مدعی شد «طبق اطلاعات موثق [سردار] سلیمانی در حال طرح ریزی حمله‌هایی به تأسیسات و پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و لبنان بوده است!»

 

او در گفتگو با تلویزیون العربیه ضمن تکرار ادعاهای پوچ مقامات آمریکا گفت: «نخستین وظیفه رئیس جمهور [تأمین] امنیت مردم آمریکا است. [سردار سپهبد] قاسم سلیمانی در حال طرح ریزی حمله‌هایی خطرناک در منطقه علیه آمریکائیان در عراق، سوریه و لبنان بوده است که می‌توانست به مرگ هزاران نفر بیانجامد».

 

او در ادامه ادعا کرد: «رئیس جمهور دارای وظیفه و مسئولیت قانونی برای جلوگیری از اقداماتی در جهت کشتن مردم آمریکا است. وی [ترامپ] یک اقدام کاملاً قانونی را انجام داد».

 

برایان هوک بدون اشاره به جزئیات بیشتر در مورد منبع اصلی این اطلاعات گفت: «من تمام اطلاعاتی را که از این تصمیم پشتیبانی می‌کرد، دیده‌ام. این اطلاعات بسیار موثق بودند».

 

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بامداد جمعه همچنین در مصاحبه با الجزیره گفت که واشنگتن اطلاع کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی از طرح ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را نه تأیید می‌کند و نه تکذیب.

 

او در ادامه این مصاحبه گفت آمریکا «ابو مهدی المهندس» جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در لیست تروریستی خود قرار داده بود و مدعی شد که «ابومهدی المهندس پیشتر دستور حمله به سفارت آمریکا را صادر کرده و مقابله با این کشور را انتخاب کرده بود».

 

برایان هوک در ادامه ادعاهای خود گفت که سردار سلیمانی منافع آمریکا را هدف قرار داده و اقدامی که انجام شد، گامی پیشگیرانه برای توقف هر گونه حمله بوده است.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها