فوتبال زنان با مشکلات زیادی همراه است | اعتمادآنلاین
9/27/2020
یکشنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۹
فوتبال زنان با مشکلات زیادی همراه است
مربی هیات فوتبال البرز:

فوتبال زنان با مشکلات زیادی همراه است

مربی تیم فوتبال هیات فوتبال البرز گفت: در فوتبال زمان مشکلات زیادی وجود دارد و کار کردن برای ما مربیان با دشواری های فراوانی همراه است.

اعتمادآنلاین|سحر کلوند روز دوشنبه اظهار داشت: استعفای خود را شفاهی اعلام کردم. هنوز کتبی نشده است و باید به تایید هیات رییسه برسد. اگر هم با این استعفا موافقت نشود در کنار تیم می‌مانم. هدف ما این است که جایگاه خود را مثل اول فصل حفظ کنیم و در رده خوبی قرار بگیریم.

 

وی دلیل استعفای خود را توجه نشدن به خواسته های خود دانست و گفت: فوتبال زنان سخت و برای همه مربیان کار کردن با این تیم‌ها دشوار است. ناراحت می‌شوم وقتی می‌بینم که مربیان یا استعفا می‌دهند یا بنا به دلایلی ناگهان تیم را رها می‌کنند.

 

نبود مربی حرفه‌ای مورد دیگری که در فوتبال زنان خیلی ناراحت‌کننده است. از این جهت که اصفهان یا کردستان باید بهترین مربیان را از شهر خود داشته باشند اما از جای دیگر مربی می‌آورند. برای مربیان زن دشوار است که به شهرستان‌های دیگر برای مربیگری بروند. هنوز اعتماد به مربی برای هر تیم در استان خود ایجاد نشده و این امر مختص یک استان یا 2 استان نیست.  

 

مربی تیم هیات فوتبال البرز در پاسخ به این پرسش که چرا نسبت به ابتدا فصل با افت روبه رو شده اند، عنوان کرد: تنها دلیل بد شانسی است به گونه‌ای که در دیدار پایانی نیم فصل تنها 2 بازیکن خوب برای ما در زمین باقی مانده بود. دروازه‌بان دستش شکست و پای دفاع چپ آسیب دید و دفاع راست با آسیب دیدگی در بازی حضور یافت. دفاع وسط  اخراج و هافبک تیم مصدوم شد. این بدشانسی‌ها سبب شد که نتیجه دیدارها به نفع هیات فوتبال البرز تمام نشود اما در هفته آخر بازیکنان خوب بازی کردند. از 90  دقیقه حداقل 80 دقیقه در زمین حریف بودیم اما هر چقدر حمله می‌کردیم به گل نمی‌رسیدیم.

 

وی درخصوص وضعیت تیم‌ها در نیم فصل اول خاطرنشان کرد: در این فصل از لیگ ملی‌پوشان با تجربه در تیم‌های مختلف پخش شده بودند و نتیجه بازی‌ها قابل پیش‌بینی نبود و همین امر دیدارها را جذاب کرده بود. بدترین قسمت فصل قضاوت داوران بی‌تجربه به دلیل اعتصاب داوران برای پرداخت نکردن دستمزدهایشان بود. همین امر یکی از بدشانسی‌های هیات فوتبال البرز محسوب می‌شود زیرا در دیدار با ذوب آهن داور درجه 3 مبتدی را برای قضاوت گذاشته بودند و از اول تا آخر بازی فقط کارت می‌داد و کار به جایی رسیده بود که به خاطر اشتباهات داوری ما با 2 توپ بازی می‌کردیم. حتی من و کاپیتان تیم «سارا قمی» اخراج شدیم و بازی بعدی با ارومیه نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم. وقتی داوران با تجربه در مسابقات باشند، روند برگزاری دیدارها بهتر خواهد بود. چند هفته‌ای که فدراسیون فوتبال از داوران بی‌تجربه استفاده کرد هم برای آن داوران بد شد هم برای ما زیرا سابقه آن داور را جلوی بازیکنان و مربیان زیر سوال برد.

 

کلوند درباره قهرمانی لیگ برتر این فصل گفت: من از اول لیگ تیم وچان را خیلی دوست داشتم و طرفدار آن بودم و می‌دانستم این تیم خیلی خوب بازی می‌کند. اگر وچان کردستان در این نیم فصل با بازیکنان خود به مشکل برنخورده باشد، قهرمانی این تیم دور از دسترس نیست.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها