5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
هر 4 تیم گروه شانس صعود دارند/  به گذشته فکر نمی‌کنیم و به دنبال رقم زدن اتفاقات دیگری هستیم
حمید استیلی:

هر 4 تیم گروه شانس صعود دارند/ به گذشته فکر نمی‌کنیم و به دنبال رقم زدن اتفاقات دیگری هستیم

سرمربی تیم فوتبال امید با تأکید بر اینکه به گذشته و اتفاقات آن توجهی ندارند، اعلام کرد تیم ایران به دنبال رقم زدن اتفاقات جدیدی است.

اعتمادآنلاین|حمید استیلی سرمربی تیم فوتبال امید در نشست خبری پیش از اولین دیدار ایران در رقابت‌های قهرمانی زیر 23 آسیا و انتخابی المپیک 2020 گفت: خوشحالیم که امکان حضور در چنین تورنمنتی را داریم و با آمادگی کامل و همچنین آماده‌سازی مناسب به اینجا آمده‌ایم. بهترین و آماده‌ترین نفرات این رده سنی را انتخاب کرده‌ایم و با تمرکز و آمادگی کامل برای انجام اولین مسابقه آماده می‌شویم.

 

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون انتظار طولانی ایران برای صعود به المپیک اظهار داشت: فوتبال ایران همواره یکی از قدرت‌های برتر آسیا بوده و در رده بزرگسالان جایگاه نخست رده‌بندی قاره را در اختیار داشته، اما یکی از مشکلات اصلی در این رده سنی تقویم AFC است. بازی‌های انتخابی در فیفادی برگزار نمی‌شود و تیم‌های المپیک ما همیشه برای استفاده از بازیکنان باشگاه‌ها در تمرینات و اردوها دچار مشکل بوده‌اند. در دوره فعلی البته تلاش کرده‌ایم از دو سال گذشته آماده‌سازی را آغاز کنیم و برنامه‌های خوبی در این مسیر داشتیم. به گذشته فکر نمی‌کنیم و اینجا هستیم تا اتفاق دیگری را رقم بزنیم.

 

سرمربی تیم فوتبال امید ایران در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون اولین بازی تورنمنت مقابل ازبکستان گفت: تمامی حریفان خودمان را به خوبی آنالیز کرده‌ایم و با شناخت مناسب به اینجا آمده‌ایم. ما در یک گروه سخت قرار داریم که به نظر من هر چهار تیم برای صعود شانس خواهند داشت و رقابت نزدیکی وجود دارد. بازی اول در هر تورنمنتی سخت‌ترین بازی است خصوصاً وقتی مقابل تیم خوبی مثل ازبکستان قرار می‌گیرید. پیش از این دو بار مقابل آنها بازی کرده‌ایم و می‌دانیم تیم خوبی هستند، با این وجود فراموش نکنید که ما ایران هستیم و هدفی به جز صعود نخواهیم داشت.

 

لوبینکو درولوویچ، سرمربی تیم المپیک ازبکستان هم در این نشست خبری گفت: خوشحالیم که در اینجا حضور داریم و به تمامی حریفان‌مان احترام می‌گذاریم. می‌دانیم در چه گروه سختی قرار داریم با این وجود ما با انتخاب بهترین نفرات به تایلند آمده‌ایم و برای حضور در این مسابقات به خوبی آماده شدیم. همه حریفان ما قدرتمند هستند و از آنها شناخت خوبی داریم، اما برای اولین بازی مقابل ایران آماده می‌شویم. می‌دانیم که آنها هم تیم قدرتمندی هستند، همانطور که سایر تیم‌های حاضر در این گروه هم با موفقیت در مرحله انتخابی نشان داده‌اند که شایستگی صعود را داشتند. کار خودمان را قدم به قدم آغاز می‌کنیم و تمرکزمان روی بازی اول مقابل ایران است.

 

کیم هاک بوم، سرمربی کره‌جنوبی هم در پاسخ به سؤال خبرنگاری پیرامون استراتژی کره‌ای‌ها خصوصاً در بازی اول مقابل چین گفت: برنامه‌های متفاوتی برای حریفان‌مان خواهیم داشت، اما در شایستگی و قدرت همه آنها شک نداریم. رقابت در این گروه دشوار خواهد بود و تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را ارائه بدهیم. امیدواریم بازی‌های خوبی انجام بدهیم و در نهایت موفق به صعود از این گروه شویم. تیم چین هم حریف بسیار خوب و قدرتمندی است که شناخت لازم را از این تیم داریم.

 

هائو وی، سرمربی چین هم با اشاره به نام چهار تیم حاضر در این گروه عنوان کرد: همه ما می‌دانیم در چه گروه سختی قرار داریم و هر چهار تیم مدعی صعود هستند. با این وجود باید گام به گام برای ارائه بهترین عملکرد تلاش کنیم و امتیازات لازم را به دست بیاوریم. بدون شک قدرت‌های فوتبال آسیا در این گروه جمع شده‌اند و رقابت نزدیکی در پیش خواهد بود. از حریفان‌مان به خوبی شناخت داریم و تلاش می‌کنیم با بهترین نمایش از مرحله گروهی صعود کنیم.

 

همچنین نشست هماهنگی دیدار روز پنجشنبه ایران و ازبکستان برگزار شد که ملی‌پوشان کشورمان در این دیدار قرمزپوش خواهند بود.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها