7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پلوسی: دانشجویان ایرانی‌ در اعتراض به سقوط هواپیما به خیابان‌ها آمدند، نه علیه رژیم

پلوسی: دانشجویان ایرانی‌ در اعتراض به سقوط هواپیما به خیابان‌ها آمدند، نه علیه رژیم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: دانشجویان ایرانی در اعتراض به موضوع سقوط هواپیمای اوکراینی به خیابان‌ها آمدند، نه علیه نظام حاکم در ایران.

اعتمادآنلاین| نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور برای همیشه استیضاح خواهد شد.

 

پلوسی گفت بدون توجه به اینکه میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا جلسه محاکمه استیضاح ترامپ را چگونه پیش خواهد برد، رئیس جمهور برای همیشه استیضاح خواهد شد. 

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به تاخیر در ارائه مصوبه استیضاح رئیس جمهور که از سوی ترامپ و برخی جمهوری خواهان مورد انتقاد قرار گرفت، اعلام کرد این تاخیر در تلاش برای اعمال فشار بر سنا برای انجام یک محاکمه عادلانه صورت گرفت و ترامپ باید در برابر مردم آمریکا پاسخگو باشد.

 

پلوسی تاکید کرد: تاخیر در ارائه مصوبه مذکور به سنا این واقعیت را نشان می‌دهد که ما به شاهدان و مستنداتی برای محاکمه نیاز داریم. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این هفته درباره زمان ارائه مصوبه استیضاح به سنا تصمیم‌گیری می‌کنیم. پلوسی گفت: ما به استیضاح اطمینان داریم. فکر می‌کنیم شاهد کافی برای حذف او از قدرت وجود دارد. با این حال ما می‌خواهیم مردم آمریکا حقیقت را ببینند و چرا جمهوری خواهان از حقیقت واهمه دارند؟

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت: خیلی تمایل ندارم وقتم را صرف توئیت‌های احمقانه او کنم. کمتر از 24 ساعت پس از ارائه مصوبه استیضاح، جلسه محاکمه رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنا آغاز می‌شود. اندکی پس از اظهارات پلوسی، «استیضاح برای همیشه» در شبکه اجتماعی توئیتر ترند شد.

 

پلوسی در بخشی دیگر از این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره برگزاری اعتراضات در ایران گفت: این معترضان در حال اعتراضات هستند و تا آنجایی که من می‌دانم آن‌ها به خاطر موضوع هواپیمای سقوط کرده اعتراض دارند. چون شماری از دانشجویان ایران در آن هواپیما بودند، حالا بیشتر معترضانی که به خیابان‌ها آمده‌اند، دانشجو هستند. من فکر می‌کنم ایرانی‌ها نباید اجازه می‌دادند در آن شرایط هواپیما‌های غیرنظامی پرواز کنند.

 

او در پاسخ به پرسش مجری درباره اینکه آیا این اعتراضات علیه نظام ایران صورت می‌گیرد، هم گفت: واقعیت این است که قبلا هم معترضانی علیه رژیم به خیابان‌ها آمده‌اند. بعد از حذف (شهادت) سلیمانی، شما خبر دارید، اعتراضاتی علیه ما در خیابان‌های ایران صورت گرفت. این خوب نبود. سقوط این هواپیما حادثه غم‌انگیز وحشتناکی بود. آن‌ها باید پاسخگو باشند که چرا اجازه داده‌اند هواپیما‌های غیرنظامی در آن شرایط خطرناک پرواز کنند.

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: «ولی دلایل مختلفی وجود دارد که چرا مردم به خیابان‌ها می‌آیند. البته ما دوست داریم که آرزوی مردم ایران برای داشتن شرایط و وضعی بهتر محقق شود، ولی تا زمانی که همه راه‌حل‌های دیگر را نداریم، تشدید تنش‌ها خوب نیست.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها