3/30/2020
دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
«ترامپ» احتمالا سه‌شنبه آینده در سنا استیضاح می‌شود

«ترامپ» احتمالا سه‌شنبه آینده در سنا استیضاح می‌شود

سناتور «جان کورنین» اعلام کرد انتظار دارد مباحثات آغازین برای استیضاح دونالد ترامپ، سه‌شنبه آینده آغاز شود.

اعتمادآنلاین| سناتور جان کورنین از آغاز احتمالی روند بررسی استیضاح ترامپ در سنا در تاریخ 21 ژانویه خبر داد.

 

سناتور جان کورنین گفت انتظار دارد مباحثات آغازین برای استیضاح ترامپ، سه‌شنبه آینده آغاز شود.

 

او در پاسخ به اینکه آیا سه‌شنبه 21 ژانویه، تاریخ احتمالی آغاز (این فرآیند) است، به خبرنگاران گفت این طور به نظر می‌رسد. زمانی که از کورنین پرسیده شد آیا درباره مباحثات آغازین صحبت می‌کند، او گفت: از سه شنبه، حقیقتا تمام توجه خود را به این موضوع اختصاص خواهیم داد.

 

این جدول زمانی در حالی مطرح می‌شود که انتظار می‌رود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، بند‌های استیضاح را طی این هفته به سنا ارسال کند و به بن بست چند هفته‌ای با میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا پایان دهد.

 

پلوسی درباره این که چه زمانی این بند‌ها را ارسال خواهد کرد، سخنی نگفته است. انتظار می‌رود دموکرات‌های مجلس نمایندگان این موضوع را در جلسه رایزنی روز سه‌شنبه خود مطرح کنند و احتمالا اجازه آغاز روند محاکمه (استیضاح)‌ پیش از چهارشنبه را بدهند.

 

بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه روز بعد از ارسال بند‌های استیضاح از سوی پلوسی آغاز خواهد شد، مگر اینکه آن روز یکشنبه باشد.

 

کورنین تاکید کرد: هنگامی که دو بند از مواد استیضاح به سنا ارسال شود، سنا چند روز را برای رسیدگی به امور داخلی شامل سوگند خوردن جان رابرتس قاضی ارشد و همه سناتورها، ارسال احضاریه برای تیم ترامپ و تصویب قطعنامه‌ای برای وضع قوانین محاکمه اختصاص خواهد داد.

 

با این همه، او افزود انتظار دارد مباحثات آغازین سه‌شنبه هفته آینده آغاز شوند و به خبرنگاران گفت: این چیزی است که اکنون به نظر می‌رسد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جون

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها