با فکر طلای المپیک 4 سال دوام آوردم | اعتمادآنلاین
10/1/2020
پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
با فکر طلای المپیک 4 سال دوام آوردم/ می‌روم تانک روس را منهدم کنم!
محمدیان:

با فکر طلای المپیک 4 سال دوام آوردم/ می‌روم تانک روس را منهدم کنم!

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان با بیان اینکه به چیزی جز رسیدن به دوبنده تیم ملی و کسب مدال طلای المپیک فکر نمی‌کند، گفت: با این هدف بزرگ بود که طی 4 سال محرومیت، آمادگی‌ام را حفظ کردم و دوام آوردم.

اعتمادآنلاین| محمدحسین محمدیان، درباره کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام متئو پلیکونه در ایتالیا، اظهار کرد: مسابقات سطح بالایی داشت و کشورهایی مثل آمریکا و روسیه با نفرات خوبی در این مسابقات حضور داشتند. از آنجا که این تورنمنت جزو رقابت‌های موثر در رنکینگ اتحادیه جهانی است، نفرات حاضر با آمادگی بالایی به این جام آمدند تا بتوانند در سال المپیک با کسب نتیجه‌ای خوب، امتیاز خود را در رنکینگ افزایش دهند. خدا را شکر توانستم در این رقابت ها با شکست حریفانم به مدال طلا برسم و بدون اینکه امتیازی به حریفانم بدهم طلا بگیرم.

 

در هر رویدادی فقط به قهرمانی فکر می‌کنم

 

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران خاطرنشان کرد: در دور اول مقابل کشتی‌گیر قزاق که با کسب عنوان پنجم جهان در سال 2019 موفق به کسب سهمیه المپییک شده بود 11 بر صفر پیروز شدم، در دور دوم مقابل حریف آمریکایی که قهرمان امیدهای جهان 2019 بود با نتیجه 10 بر صفر پیروز شدم و در سومین مبارزه نیز موفق به ضربه فنی کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا شدم.در ادامه نیز مقابل کشتی‌گیر ایتالیا که نفر سوم جهان بود 11 بر صفر پیروز شدم و در نهایت در فینال هم کشتی گیر بلاروس که نایب قهرمان اروپا بود را 9 بر صفر برم و به مدال طلا رسیدم. در هر رویدادی که حاضر شوم فقط به قهرمانی فکر می‌کنم و از اینکه در این مسابقات نیز به هدفم رسیدم خوشحالم.

 

اسنایدر را با دقت آنالیز کرده‌ بودیم

 

وی درباره پیروزی با ارزش خود مقابل کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا که با ضربه فنی همراه بود، گفت: در همه مبارزه‌ها با برنامه و طبق آنالیز کادر فنی مبارزه کردم و خدا را شکر سربلند شدم. مقابل اسنایدر نیز با توجه به آنالیز دقیقی که داشتیم هدفی جز پیروزی نداشتم و از همان ابتدا بدنبال کشتی هجومی و کسب پیروزی بودم. خدا را شکر توانستم کشتی خوبی مقابل اسنایدر بگیرم و در نهایت به پیروزی برسم.

 

این مسابقات فقط یک تورنمنت بود، هدفم المپیک است

 

محمدیان در ادامه گفتگو با ایسنا، درباره بازگشت پرقدرت خود پس از 4 سال دوری از میادین و اینکه چگونه توانسته علی‌رغم این محرومیت طولانی آمادگی خود را در سطح بالا نگه دارد، گفت: بعد از پایان 4 سال محرومیت، برای خودم مسابقاتی را در نظر گرفتم. هدفم حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور، ارتش‌های جهان، لیگ کشتی، جام باشگاه ها و جام تختی بود که در همه این رقابت ها حاضر شدم اما با صلاحدید کادر فنی تورنمنت ایتالیا جایگزین جام تختی شد. قطعا کسب این موفقیت فقط بخاطر آمادگی بالای بدنی نیست و آمادگی مناسب روحی و روانی را نیز می‌طلبد. خدا را شکر در مدت زمانی که از حضورم در اردوی تیم ملی می‌گذرد توانستم تمرینات خوبی زیر نظر کادر فنی داشته باشم. انگیزه زیادی برای کسب موفقیت دارم، البته این مسابقات فقط یک تورنمنت بود و هدفم موفقیت در رقابت های المپیک است.

 

با فکر طلای المپیک در این 4 سال دوام آوردم

 

دارنده مدال برنز جهان و طلای آسیا خاطرنشان کرد: قطعا هدف هر کشتی‌گیری رسیدن به مدال المپیک است. در این 4 سال به چیزی جز طلای المپیک فکر نکردم و با همین هدف و انگیزه بود که دوام آوردم و تمریناتم را رها نکردم. در حال حاضر نیز فقط به حضور در المپیک و کسب مدال طلا فکر می‌کنم. در این راه حریفان خوبی مثل گلیج و علیرضا کریمی دارم و امیدوارم هر کشتی‌گیری که لیاقت بیشتری دارد به المپیک برسد.

 

خیلی وقت است برای شکست سعدالله‌یف برنامه‌ریزی کرده‌ام

 

آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران در پایان در پاسخ به این سوال که با وجود حضور چهره‌های شاخصی همچون عبدالرشید سعدالله‌یف ملقب به تانک روس، در صورت حضور در المپیک، آیا در خود توانایی شکست این کشتی گیر را می‌بیند یا خیر، گفت: قطعا بله. از خیلی وقت پیش روی شکست سعدالله‌یف برنامه‌ریزی کرده‌ام. هم از نظر فنی و هم از نظر روحی خود را مهیای شکست این کشتی‌گیر کرده‌ام. مقابل سعدالله‌یف نمی‌روم که خوب کشتی بگیرم، بلکه فقط برای شکست او به میدان خواهم رفت. در صورت مبارزه هدفی جز پیروزی مقابل سعدالله‌یف ندارم و می‌روم که تانک روس را منهدم کنم(با خنده). نقاط ضعف و قوت او را از مدت‌ها پیش مرور کرده‌ام و شک نکنید برنامه و هدفی جز شکست او ندارم.

 

 امیدوارم با طلای المپیک باعث شادی مردم شوم

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانم صاحب دوبنده تیم ملی شوم و با کسب بهترین مدال المپیک دل مردم عزیز ایران را شاد کنم. از خانواده و پدر عزیزم و تمامی افرادی که در این 4 سال دوری از میادین من را کمک کردند تا انگیزه‌ام را حفظ کنم قدردانی می‌کنم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها