عده‌ای به اسم دین تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی برگزار شود | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
عده‌ای به اسم دین تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی برگزار شود/ حضور کاندیداهای موثر و موفق سطح مجلس را بالاتر می‌برد/ بدرقه شهید سلیمانی موجب شد انقلاب اسلامی برای سالیان سال بیمه شود/ مردم انتظار داشتند مسئولان پاسخ آنها را با صداقت بدهند/ هر بار مردم رنجیده‌خاطر پای صندوق رأی نرفته‌اند، تندمزاج‌ها به مجلس رفته‌اند/ همه مزاج‌های سیاسی باید برای انتخابات مجلس کاندیدا داشته باشند
محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

عده‌ای به اسم دین تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی برگزار شود/ حضور کاندیداهای موثر و موفق سطح مجلس را بالاتر می‌برد/ بدرقه شهید سلیمانی موجب شد انقلاب اسلامی برای سالیان سال بیمه شود/ مردم انتظار داشتند مسئولان پاسخ آنها را با صداقت بدهند/ هر بار مردم رنجیده‌خاطر پای صندوق رأی نرفته‌اند، تندمزاج‌ها به مجلس رفته‌اند/ همه مزاج‌های سیاسی باید برای انتخابات مجلس کاندیدا داشته باشند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: عده‌ای در حال حاضر به اسم دین، انقلاب، نظام، حمایت از رهبری، خون شهدا و... تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی در کشور برگزار شود.

اعتمادآنلاین| محمدرضا خباز، عضو حزب اعتمادملی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با توجه به شرایط کشور گفت: تجربیات 40ساله انقلاب شکوهمندمان درس‌هایی به ما می‌دهد که باید آنها را خوب بفهمیم و دقیق اجرا کنیم. اگر از این درس‌ها عبرت گرفته باشیم، طبیعتاً می‌توانیم از این عقبه جدید هم مانند گذشته بگذریم و عبور کنیم.

 

او با اشاره به تاثیر حضور مردم در عرصه کشور بر حل مسائل ادامه داد: اتفاقاتی که ظرف این 40 سال افتاد نشان داد که هر گاه مردم به مسئولان اعتماد کردند، پشت سر آن عنایت خداوند هم حاصل شد؛ یعنی انقلاب ما از لطف الهی هم بهره‌مند شد چون معتقدیم صدای مردم صدای خداست.

 

بدرقه شهید سلیمانی موجب شد انقلاب اسلامی برای سالیان سال بیمه شود

 

استاندار سابق سمنان با تاکید بر اینکه هر گاه مردم به صحنه آمدند و از انقلاب حمایت کردند، سربلندی پس از سربلندی به ارمغان آمد افزود: قبل از شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک فضای سرد و ناهماهنگ بین مسئولان و مردم حاکم بود. از طرفی اختلافات داخلی و بگومگوهای بی‌ثمر نشأت‌گرفته از هوای نفس و از سویی نیز دشمن در خارج کشور، این مسائل را بزرگ جلوه می‌داد و دندان طمع او بر کشور ما بزرگ‌تر می‌شد.

 

او ادامه داد: اما شهادت این مرد بزرگ الهی و آن استقبال فوق‌العاده و کم‌نظیر- که بعد از فوت و بدرقه حضرت امام، بدرقه شهید سلیمانی بزرگ‌ترین بدرقه بود- موجب شد انقلاب اسلامی ما برای سالیان سال بیمه شود. دشمنان این سرزمین فهمیدند که با این ملت از در زورگویی نمی‌توان وارد شد؛ مردمی فهیم، باوفا و مقاوم پشت سر انقلاب‌شان، که فرزند خودشان است، ایستاده‌اند.

 

مردم انتظار داشتند مسئولان پاسخ آنها را با صداقت بدهند

 

استاندار سابق خراسان شمالی با گفتن اینکه در جریان یک امتحان بزرگ الهی و ملی هستیم توضیح داد: از طرفی الهی است به دلیل اینکه پشتوانه این انقلاب حدود 220 تا 240 هزار شهید بوده است. در حساس‌ترین شرایط زندگی تعدادی از این افراد برای اثبات انقلاب و تعداد زیادی برای بقای انقلاب جان خود را دادند. الهی است چون خون آنها مظلومانه بر زمین ریخته شد. باید تلاش کنیم ثمرات خون آنها به هدر نرود.

 

انتخابات مظهر مردم‌سالاری است

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: از طرفی ملی است. عزت و سربلندی کشور ما در گرو این انتخابات است. انتخابات مظهر مردم‌سالاری است، انتخابات عالی‌ترین نمونه حضور مردم را نشان می‌دهد و این باعث می‌شود مردم عزیز ما به مناسبت منافع ملی کشور هم که شده وارد انتخابات شوند.

 

هر بار مردم رنجیده‌خاطر پای صندوق رأی نرفته‌اند، تندمزاج‌ها به مجلس رفته‌اند

 

عضو حزب اعتماد ملی با اشاره به برخی انتخاباتی که مشارکت مردم در آنها کمتر بوده است عنوان کرد: همچنین تجربه گذشته نشان داده که هر بار مردم به هر دلیلی رنجیده‌خاطر شده و پای صندوق‌های رأی نرفته‌اند، مجلسی با پشتوانه کم مردم و با کمال تاسف تند بر سر کار آمده است. تندمزاج‌ها به صحنه آمده‌اند و نمایندگی مردم را بر عهده گرفته‌اند.

 

او تاکید کرد: مردم می‌دانند که اگر در انتخابات کمتر حضور پیدا کنند، طبیعتاً بر مبنای تجربیات گذشته تندمزاج‌ها سرنوشت چهارساله این کشور را به دست خواهند گرفت. باز چیزهایی تصویب می‌شود که بعد از آن، سال‌های سال باید بنشینند و غصه بخورند که ای کاش شرکت می‌کردیم تا افراد معتدل، منطقی و باتجربه را به مجلس می‌فرستادیم تا از آرمان‌های انقلاب و مردم حمایت کنند.

 

همه مزاج‌های سیاسی باید برای انتخابات مجلس کاندیدا داشته باشند

 

خباز با اشاره به اینکه اگر بخواهیم این اتفاق بیفتد، باید قبل از انتخابات چند حرکت صورت گیرد گفت: همه مزاج‌های سیاسی باید بتوانند کاندیدا به اندازه کافی برای انتخابات مجلس داشته باشند، تا هر کس با هر نگاه و نگرشی در انتخابات شرکت کند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با توجه به زمان باقی‌مانده در هیات نظارت برای بررسی صلاحیت‌ها عنوان کرد: فرصت خوبی برای هیات نظارت است که در نظرات خود تجدید نظر کنند و عده‌ زیادی را که عدم احراز شده‌اند یا به دلایل دیگری با مستندات غیرکافی زمینه حضورشان در انتخابات مجلس فراهم نشده است تایید کنند. تا آن انتخابات حداکثری که مورد نظر رهبر عزیز انقلاب و همه دلسوزان کشور است رقم بخورد.

 

استاندار سابق سمنان در ادامه توضیح داد: زمانی که در سمنان استاندار بودم فردی به بهانه قدردانی از شهدا در یک روستا سخنرانی کرده بود. نزدیک انتخابات بود. وقتی نوار آن را برای من آوردند خیلی تاسف خوردم. ایشان در صحبت خود می‌گفت منافقین جدید درصدد این هستند که انتخابات حداکثری شود. او و حامیانش به دنبال این بودند که انتخابات حداقلی برگزار شود.

 

عده‌ای به اسم دین تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی برگزار شود

 

او افزود: اخیراً هم دیدید فردی که به نظر من لباس روحانیت برازنده‌اش نیست در قم گفته بود، انتخابات حداکثری نمی‌خواهیم و تمایل به انتخابات حداقلی داریم. چون خودش در یک دوره از مجلس با انتخابات حداقلی رأی آورده بود و هرچه توانسته بود در مجلس تندروی کرده بود. این تفکر الان در کشور وجود دارد و عده‌ای به اسم دین، انقلاب، نظام، حمایت از رهبری، خون شهدا و... تلاش می‌کنند انتخابات حداقلی برگزار شود.

 

خباز با اشاره به صحبت‌های رهبر انقلاب در نمازجمعه عنوان کرد: در صورتی که در همین نمازجمعه اخیر شاهد بودید رهبر انقلاب در آخر تذکر مهمی که دادند این بود که به دنبال انتخابات حداکثری هستیم. اگر می‌خواهید کشور بیمه شود و دندان طمع کشورهای بیگانه از این کشور کنده یا کوتاه شود، طبیعتاً باید در انتخابات حضور گسترده‌ای داشته باشید. برخلاف آن افراد تندرویی که معتقدند باید انتخابات حداقلی برگزار شود چون در انتخابات حداقلی به اهداف شوم خود دست پیدا می‌کنند.

 

حضور کاندیداهای موثر و موفق سطح مجلس را بالاتر می‌برد

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر لزوم حضور همه سلایق در انتخابات گفت: به نظر می‌آید باید کمی شرایط حضور نامزدها در انتخابات را سهل و آسان کرد. هنوز فرصت هست، کسانی که به هر دلیلی رد صلاحیت‌شان وجاهت کاملی ندارد ان‌شاءالله برگردند.

 

او صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان برد: حضور کاندیداهای موثر و موفق می‌تواند سطح مجلس را بالاتر ببرد، چون در نهایت این مجلس قرار است سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری کند و اگر قانونی تصویب شود که با خواسته اکثریت مردم هماهنگ نباشد، دود آن به چشم خود مردم خواهد رفت.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها