شیوخ عرب می‌خواهند با ابزار AFC سیلی سپاه را جبران کنند | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
شیوخ عرب می‌خواهند با ابزار AFC سیلی سپاه را جبران کنند/ نفوذ عامل برخی ناکارآمدی‌ها
آشتیانی:

شیوخ عرب می‌خواهند با ابزار AFC سیلی سپاه را جبران کنند/ نفوذ عامل برخی ناکارآمدی‌ها

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت: شیوخ عرب که هنوز در بی‌هوشی سیلی شبانه سپاه به سر می‌برند، قصد دارند آن را از طریق AFC و فوتبال جبران کنند.

اعتمادآنلاین| امیررضا واعظ آشتیانی، با اشاره به اتفاقاتی که طی روزهای اخیر رخ داد و ای اف سی 4 باشگاه ایران را تحت فشار قرار داده تا بازی‌هایشان را در کشور ثالث برگزار کنند، اظهار داشت: هر چوبی که می‌خوریم، به خاطر سوء مدیریت است. در هر فضایی دیدید که یک مدیر ضعیف منصوب شده، بدانید در آنجا نفوذ وجود دارد. 

 

وی افزود: نفوذی که رهبر انقلاب به آن اشاره کرده بودند، در اجزای مختلف وجود دارد و به واقع صحبت روشنی بیان شده است. در برخی انتصابات یک عده را حمال  موضوع می‌کنند ولی تئوریسین‌ها جای دیگری حضور دارند که رهبری به خوبی به آن اشاره کرده اند.

 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: دنیا روی اصول خود ایستاده و در واقع ثابت کردند دوست ندارند چیزی به نام جمهوری اسلامی وجود داشته باشد. یک عده از آن سر دنیا معتقدند که باید با سیستم نظامی وارد عمل شوند و عده‌ای هم به صورت نرم می‌خواهند از نفوذ نتیجه بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب، نفوذ به شکل‌های مختلف و به صورت نرم آغاز شده و افراد ناکارآمد و ناشایست در برخی جاها به کار گرفته می‌شوند. همین ناکارآمدی نارضایتی مردم را در پیش دارد. در ورزش شاهدیم افرادی که آگاهی نسبت به مسائل ندارند، در برخی جاها منصوب می‌شوند که هزینه تراشی بیشتری در آنجا انجام می‌شود و یک اجماع به وجود می‌آید که در آن قسمت چالش‌ها بیشتر به نمایش درآید. انتصاب افراد ناتوان معمولا ممکن است با جهل باشد یا نفوذ که البته در این زمینه نفوذ را بیشتر و تاثیرگذارتر می‌بینم. 

 

آشتیانی افزود:‌ اگر می‌بینید AFC چنین تصمیماتی می‌گیرد، به خاطر این است که خودش را حمال شیوخ عرب می‌داند. شیوخ عرب نیز که هنوز در بی‌هوشی سیلی شبانه سپاه به سر می‌برند، قصد دارند از طریق این نهاد، آن اتفاق را جبران کنند.

 

وی با اشاره به اتفاقات 4 سال گذشته و مشکلاتی که در بحث میزبانی نمایندگان ایرانی از تیم‌های عربستانی رخ داد، گفت: بارها و بارها تاکید کردیم که مسئولان ورزش مستندسازی کنند و از افراد همه فن حریف بین‌الملل استفاده کرده و به فیفا و CAS شکایت کنند. کمیته المپیک وقت نیز باید به کمیته المپیک جهانی اعتراض می‌کرد و اگر این کار صورت می‌گرفت، سیلی محکمی به AFC زده می‌شد که گستاخی‌شان را تکرار نکنند. این کار صورت نگرفت تا امروز به اسم امنیت مسابقات رای صادر شود و اعلام کنند باید در زمین بی‌طرف بازی کنیم.

 

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی ادامه داد: باید قدرتمندانه مقابل چنین تصمیمی بایستیم چون AFC می‌داند بدون باشگاه‌های ایرانی مسابقاتش رنگ و لعابی ندارد. آنها طی سال‌های اخیر بارها تماشاگران ایرانی را تمجید کرده و خودشان بهتر می‌دانند فوتبال آسیا منهای ایران یعنی هیچ. حالا که یک عقب نشینی کردند و به نوعی به دنبال جذب رضایت فوتبال ایران هستند، باید یک سیلی دیگر به آنها به واسطه شکایت به فیفا زده شود و با استقامت و پیگیری در دادگاه، کاری کنیم که دیگر هوس چنین کاری به سرشان نزند. در عین حال باید جانانه کسانی را که به دنبال فضاسازی رسانه‌ای هستند تنبیه کنیم و برخورد محکمی با آنها صورت گیرد تا دیگر هوس فضاسازی و چنین رفتارهایی را در موارد حساس تکرار نکنند. 

 

آشتیانی با اشاره به این موضوع که جرایمی هم وجود داشته باشد، عنوان کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد هم نباید از اصول‌مان کوتاه آییم. دشمنان ما روی اصولشان هستند و ما هم نباید از اصول‌مان کم بیاوریم. البته نباید زمان را از دست بدهیم و باید با مستندسازی، کمیته ملی المپیک را فعال کنیم که مواضع رسمی‌اش را به کمیته بین المللی المپیک اعلام کند. فدراسیون نیز باید پیگیر شکایت به فیفا و CAS باشد و این بار اشاره کند که AFC به دنبال تکرار مسائل گذشته است. 

 

وی گفت: باید این فضای همدلی را در سراسر کشور حفظ کنیم و قدر این همدلی را بدانیم. اگر بتوانیم AFC را محکوم کنیم، با توجه به اینکه آنها یک بار طرف عربستانی‌ها را گرفتند، در آن صورت سیلی محکمی به آنها زده ایم که به اندازه ظرفیت خودشان صحبت کنند و دیگر پا را فراتر از حد نگذارند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها