پلیس لندن استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره را آغاز کرد | اعتمادآنلاین
9/28/2020
دوشنبه، ۰۷ مهر ۱۳۹۹
پلیس لندن استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره را آغاز کرد

پلیس لندن استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره را آغاز کرد

مقامات پلیس لندن می‌گویند فناوری جدید تشخیص چهره به پلیس در مبارزه با خشونت و حفظ امنیت مردم کمک می‌کند اما این موضوعی نیست که مدافعان حفظ حریم خصوصی به راحتی بپذیرند.

اعتمادآنلاین| پلیس لندن ابزار جدیدی برای مقابله با جرم دارد: فناوری تشخیص چهره زنده. پلیس می‌گوید که این فناوری در دستگیری مجرمان کمک خواهد کرد و در عین حال به افراد نیازمند کمک نیز سود خواهد رساند.

 

بر اساس گزارش های جدید، پلیس پایتخت انگلیس با استفاده از تشخیص چهره زنده صورت یا LFR شروع به کار خواهد کرد. شرکت فناوری NEC سیستم تشخیص چهره را در مکان‌هایی پرازدحام در سراسر لندن مستقر خواهد کرد که احتمالاً مجرمان جدی در آنها حضور دارند.

 

 مقامات پلیس می‌گویند این فناوری به مبارزه با جرائم جدی در شهر و همچنین یافتن کودکان مفقود یا بزرگسالان آسیب پذیر کمک می‌کند. نیک افرراوی، معاون کمیسر پلیس لندن، در بیانیه مطبوعاتی گفت: ما از یک فناوری آزمایش‌شده استفاده می‌کنیم و برای رسیدن به این مرحله رویکردی شفاف را اتخاذ کرده ایم. هر روز، به افسران پلیس ما در مورد مظنونینی که باید مراقب آنها باشیم، اطلاع‌رسانی می‌شود و تکنولوژی جدید باعث افزایش اثربخشی این تاکتیک می‌شود.

 

در مورد نگرانی‌های حریم خصوصی گفته می شود عکس افرادی که با هیچ سابقه‌ای مطابقت ندارند، به طور خودکار حذف می شوند. در ایالات متحده آمریکا، شهرهایی مانند سان فرانسیسکو، اوکلند و سامرویل، ماساچوست استفاده از فناوری تشخیص چهره را ممنوع اعلام کرده اند اما مدارس به دنبال جلوگیری از شلیک در مدارس به دنبال افزودن این فناوری هستند.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها