1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
واکنش رئیس پارلمان عراق به حملات راکتی علیه سفارت آمریکا

واکنش رئیس پارلمان عراق به حملات راکتی علیه سفارت آمریکا

رئیس پارلمان عراق گفت که حملات مکرر راکتی علیه سفارت آمریکا در مرکز بغداد پذیرفتنی نیست و رفتاری است که به وجهه عراق آسیب می‌زند.

اعتمادآنلاین| رئیس پارلمان عراق حملات مکرر به سفارت آمریکا در مرکز بغداد را محکوم کرد و گفت که چنین اتفاقاتی به وجهه کشور عراق آسیب می‌زند.

 

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، «محمد الحلبوسی» در بیانیه‌ای گفت: «حملات مکرر راکتی علیه سفارت آمریکا در مرکز بغداد پذیرفتنی نیست و رفتاری است که به وجهه عراق آسیب می‌زند، دولت و حاکمیت آن را تضعیف می‌کند و همچنین عملی متناقض با هنجارها و توافق‌های بین‌المللی است».

 

او افزود: «ادامه این حملات بدون بازدارندگی به ضرر منافع عالی عراق و روابط دیپلماتیک آن با دوستانش است و پیامدهای جدی را در پی دارد که باید در این شرایط از آن اجتناب کرد».

 

الحلبوسی گفت که با این قضیه که عراق به عنوان یک طرف درگیری و یا عرصه‌ای برای تسویه حساب‌های بین‌المللی باشد، مخالف است.

 

الحلبوسی افزود: «هرگونه حمله به نمایندگی‌های خارجی حمله به نهاد و منزلت دولت عراق است». او از سازمان‌های امنیتی عراق خواست تا با تعقیب قانونی و کشف عوامل این حملات ، نقش خود را بر عهده بگیرند.

 

منابع خبری شامگاه یکشنبه از شلیک چند راکت به منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در آنجا قرار دارد، خبر دادند و پس از آن اخبار رسیده حاکی از زخمی شدن چند نفر در این حمله بوده است.

 

از زمان تشدید تجاوزگری آمریکا در عراق با حمله به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در استان الانبار و به دنبال آن ترور فرماندهان مقاومت در نزدیکی فرودگاه بغداد حملات علیه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد شدت گرفته است.

 

منبع: فارس

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها