7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
دولت از فرصت محاکمه مفسدان استفاده کند/ در برخورد با مفسدان اقتصادی نباید فرقی میان دانه‌درشت‌ها و دانه‌ریزها باشد/ مجرم اقتصادی در هر سطح و رده‌ای که باشد بدون ارتباطات و هر گونه اغماضی باید محاکمه شود
امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

دولت از فرصت محاکمه مفسدان استفاده کند/ در برخورد با مفسدان اقتصادی نباید فرقی میان دانه‌درشت‌ها و دانه‌ریزها باشد/ مجرم اقتصادی در هر سطح و رده‌ای که باشد بدون ارتباطات و هر گونه اغماضی باید محاکمه شود

امیررضا واعظ آشتیانی بر این عقیده است که مبارزه با فساد و مفسدان باید بدون هیچ‌گونه اغماضی صورت بگیرد و هیچ فرقی نباید میان دانه‌درشت‌ها و دانه‌ریزها وجود داشته باشد.

اعتمادآنلاین| امیررضا واعظ‌ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌‌وگو با اعتمادآنلاین گفت: دادگاه‌های مفاسد اقتصادی با سرعت و جدیت کار خود را پیگیری می‌کنند و در برخوردهای خود نباید فرقی میان دانه‌درشت‌ها و دانه‌ریزها داشته باشند. لذا هم عاملین اصلی و هم عوامل واسطه‌ای باید مورد محاکمه قرار بگیرند‌. در بسیاری از مواقع افراد بالادستی و به قولی دانه‌درشت‌ها، افراد واسطه‌ای را در مسیر تخلف قرار می‌دهند. در اینجا هم دستگاه قضا و هم افراد باید تمرکز شوند و دقت لاز‌م را داشته باشند تا افراد اصلی را مورد پیگرد و محاکمه قرار دهند.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه انتشار احکام و رسانه‌ای شدن نحوه بررسی و رسیدگی به پرونده‌ها زیر نظر دادگاه است، تصریح کرد: البته خوب است که روابط عمومی سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارشی از روند رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی برای افکار عمومی و رسانه‌ها اعلام کنند و به نوعی برای مردم شفاف‌سازی و روشنگری کنند.

 

آشتیانی با بیان اینکه محاکمه افراد مفسد دلیلی بر ارتقای اقتصاد کشور نیست، گفت: پیشرفت شرایط اقتصادی کشور دست سایر نهادها از جمله دولت است. مجرم اقتصادی در هر سطح و رده‌ای که باشد بدون ارتباطات و هر گونه اغماضی باید محاکمه شود و دادگاه‌ها بدون در نظر گرفتن جایگاه افراد، باید به مفسده این افراد رسیدگی کنند.

 

او افزود: یک نکته را باید بگویم که در مفسده‌های کلان که اختلاس ‌و احتکارهای بزرگی صورت گرفته، قطعاً محاکمه می‌تواند تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد، اما این بهبود شرایط به صورت دائمی نیست و از یک جایی به بعد باید سایرنهادها و دستگاه‌ها از جمله دولت، روند پیشگیری و اصلاح ساختار را با جدیت بیشتر در دستور کار خود قرار دهند. دولت باید از شرایط برخورد با فسادها استفاده کند و در راستای پیشگیری از فساد حرکت کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها