5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
اعزام فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به پارالمپیک توکیو منتفی شد

اعزام فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به پارالمپیک توکیو منتفی شد

سخنگوی کمیته ملی پارالمپیک اعلام کرد: طبق دستورالعمل وزارت ورزش، هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اعزام دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به توکیو منتفی شد.

اعتمادآنلاین| هادی رضایی در نشست خبری  که امروز در محل کمیته ملی پارالمپیک درباره‌ی اعزام دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر به توکیو برگزار شد اظهار کرد: در نشستی که امروز با حضور مهدی علی نژاد معاون ورزش حرفه‌ای قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، شروین اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و سایر اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و رغبتی کارشناس ورزش در محل این کمیته برگزار شد در خصوص وضعیت دو تیم فوتبال 5 نفره و بسکتبال با ویلچر بررسی‌های کارشناسی انجام شد و در نهایت تمام اعضا بر اجرای دستورالعملی که در گذشته برای اعزام تیم‌های ورزشی پارالمپیک پیش  بینی شده بود دوباره تاکید کردند.

 

وی گفت: نظر دوستان بر این بود که این اعزام بر مبنای کیفی گری باشد و ما همان دستورالعملی که در 14 ماه گذشته با حضور روسای فدراسیون‌ها تنظیم کرده بودیم همان دستورالعمل اجرا خواهد شد.

 

رضایی گفت: در یک سال و نیم گذشته نیز به تمام روسای فدراسیون‌هایی که تحت پوشش کمیته ملی پارالمپیک قرار دارند دستورالعمل اجرایی خود را برای اعزام ورزشکاران به پارالمپیک توکیو اعلام کرده بودیم و آنها نیز پایبند همین دستورالعمل بودند. امروز نیز وزارت ورزش و هیات اجرایی و هیات رئیسه کمیته ملی المپیک نظرشان بر این مبنا بود که طبق همان دستورالعمل تیم‌ها را به توکیو اعزام کنیم بنابراین ما بر مبنای همین دستورالعمل گذشته روند کار را ادامه خواهیم داد و کسانی را به توکیو اعزام می‌کنیم که شانس کسب مدال در توکیو را داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: تا امروز 39 سهمیه کسب کرده‌ایم و از فردا سه شنبه به کمیته بین‌المللی پارالمپیک در خصوص سهمیه‌هایی که کسب کردیم نظر نهایی خود را اعلام می‌کنیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها