4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
با احراز هویت الکترونیکی، هر کارت ملی یک بار قابل استفاده است
عیسی فرهادی، فرماندار تهران: 

با احراز هویت الکترونیکی، هر کارت ملی یک بار قابل استفاده است

فرماندار تهران گفت: هر کارت ملی فقط یکبار در دستگاه های احراز هویت قابل استفاده است و پس از اولین استفاده، همه دستگاه ها در سایر شعب اخذ رای در سراسر کشور این کارت را شناسایی می کنند که یکبار استفاده شده است.

اعتمادآنلاین| عیسی فرهادی، فرماندار تهران، عصر امروز (دوشنبه)در همایش آموزشی بازرسین انتخابات در استان تهران با اشاره به اینکه در  تهران پنج هیات بازرسی برای مسلمانان و چهار هیات بازرسی برای اقلیت های دینی داریم، تصریح کرد: یک چهارم کل ثبت نام از داوطلبان انتخابات  در تهران انجام شد و هنوز شورای نگهبان باید نتیجه بررسی خود درباره 521نفر از داوطلبان را اعلام کند.

 

وی با اشاره به حضور4هزار شعبه اخذ رأی در تهران، افزود: در هر شعبه 25نفر یعنی صد هزار نفر در تمام شعب به عنوان اعضای اجرایی حضور دارند. تا این لحظه امکانات لازم برای اجرای انتخابات به ما داده نشده و بنابراین کار اجرای انتخابات سخت است.

 

فرهادی  ادامه داد: تا دیروز به 21هزار نفر عوامل اجرایی آموزش داده ایم و آموزش های لازم به سایر نیروها در روزهای آتی  داده می شود.

 

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: کل دستگاه های احراز هویت تحویل داده شده است که دستگاه ها در روز شنبه در شعب آزمایش می شود تا خطاهای احتمالی آنها رفع شود. این دستگاه ها در روز انتخابات با ثبت اولین کارت ملی آغاز به کار می‌کند و علامت به وزارت کشور ارسال می شود که شعبه کار اخذ رأی را آغاز کرده است. هر کارت ملی هم فقط یکبار قابل استفاده است و پس از اولین استفاده، همه دستگاه ها در سایر شعب در سراسر کشور این کارت را شناسایی می کنند که یکبار استفاده شده است.

 

فرهادی در پایان گفت: همه این اقدامات در حال انجام است تا زمینه اخذ رای مردم تسهیل شود و اعتماد مردم به سیستم رای گیری افزایش یابد. بازرسین همراه مجریان انتخابات  هستند و مجریان و بازرسین همه باید در جهتی حرکت کنند که رای مردم راحت تر اخذ شود و مردم ساعت ها در صف نایستند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها