3/30/2020
دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
دستگیری کلاهبردار 500 میلیاردی زمین های مسکونی در پردیس

دستگیری کلاهبردار 500 میلیاردی زمین های مسکونی در پردیس

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در فروش زمین‌های مسکونی به ارزش بیش از 500 میلیارد ریال در شهرستان پردیس خبر داد.

اعتمادآنلاین| سردار "کیومرث عزیزی " گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی با ارائه اسناد و قولنامه‌های جعلی اقدام به فروش زمین‌های مسکونی در شهرستان پردیس کرده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی  قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: پس از تحقیقات و بررسیهای صورت گرفته توسط پلیس مشخص شد متهم که صاحب یک بنگاه معاملات ملکی است با همکاری 6 نفر از همدستان خود با جعل اسناد و سوء استفاده از اعتماد شهروندان با ظاهری فریبنده، بیش از 500 میلیارد ریال از مال باختگان کلاهبرداری کرده است.

 

سردار عزیزی با اشاره به اینکه همدستان متهم طی ماه‌های گذشته شناسایی و دستگیر شده بودند خاطر نشان کرد: متهم اصلی که سابقه دار است از سال 97 متواری بوده که با تلاش گسترده پلیس سرنخ‌هایی از حضور وی در استان البرز به دست می آید.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی، متهم مورد نظر را در مخفیگاهش واقع در استان البرز شناسایی و پس از دستگیری به پلیس آگاهی شهرستان پردیس منتقل کردند.

 

وی افزود: این کلاهبردار حرفه‌ای ضمن اینکه تا کنون 26 شاکی خصوصی و 30مورد پرونده قضائی نیز با موضوع کلاهبرداری در فروش واحدهای مسکونی دارد در مواجهه با ادله پلیس به جرم خود اعتراف کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در خاتمه با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی پلیس برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد از شهروندان خواست برای انجام معاملات مسکن علاوه بر اینکه باید از صحت و سقم اسناد ارائه شده از سوی فروشنده آگاه و مطمئن شوند، هرگونه قرارداد را در بنگاه‌های معاملات ملکی دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر دریافت کنند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها