8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
آمار جهانی قربانیان کرونا به 1486 نفر رسید
با ثبت سومین مورد از کشته‌های خارج از چین در ژاپن:

آمار جهانی قربانیان کرونا به 1486 نفر رسید

روز گذشته 121 نفر در چین و 1 نفر در ژاپن جان خود را براثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند که آمار جهانی قربانیان این بیماری را به یک هزار و 486 رساند.

اعتمادآنلاین| شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد مقام‌های بهداشتی چین بامداد سه‌شنبه اعلام کردند که طی روز گذشته 116 نفر در استان هوبی مرکز شیوع ویروس کرونا جان خود را بر اثر ابتلا به آن از دست دادند.

 

همچنین، در کل کشور چین 121 نفر در روز گذشته بر اثر این بیماری جان باختند و سومین مورد از کشته‌های خارج از چین در ژاپن ثبت شد.

 

با ثبت این آمار جدید، تعداد قربانیان ویروس کرونا در چین به یک هزار و 483 نفر و در سراسر جهان به یک هزار و 486 نفر رسید.

 

در حال حاضر بیش از 65 هزار نفر در سراسر جهان به بیمار جدید کرونا مبتلا هستند که اکثریت آن در کشور چین است.

 

چین روز گذشته با اعلام مرگ 242 نفر در یک روز، افزایشی ناگهانی در آمار روزانه قربانیان کرونا را اعلام کرد. این خبر در حالی بود که میفونگ سخنگوی کمیسیون بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه در مصاحبه مطبوعاتی گفت که ضریب معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به سرعت در حال افزایش است. 

 

این مقام بهداشتی چین خاطر نشان کرده بود که نرخ درمان این بیماران در روز 27 ژانویه (7 بهمن) 1/3 درصد بود اما اکنون به 8/2 درصد رسیده است که پیشرفت‌ها در معالجه بیماران را بخوبی نشان می‌دهد. 

 

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه امسال) در شهر «ووهان» مرکز هوبی شروع شد، علاوه بر شهر و استان‌های چین به 24 کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است.

 

آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آنها شناسایی شده‌اند.

 

دولت چین در حال بررسی راهکارهای مختلف از جمله تولید و واردات دارو است تا بتواند هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کند.

 

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین که زیر نظر دولت فعالیت می‌کند، در بیانیه‌ای آورده است که بشدت به تجهیزات پزشکی و داروهای بیشتر نیاز دارد و برای ساخت واکسن نیز لازم است از تجهیزات پیشرفته استفاده شود.

 

پیش از این وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای خاطر نشان کرده بود که به شرکت‌ها و موسسات امکان می‌دهد تا بسرعت تجهیزات پزشکی و بهداشتی و اقلام ضروری مورد نیاز را از کشورهای دیگر وارد کنند.

 

ماسک، تجهیزات پزشکی و آزمایشی، تست‌های سنجش ویروس، البسه ویژه برای خدمه بیمارستان‌ها، دارو و حرارت سنج از جمله اقلامی است که چین به آنها نیاز دارد.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها