معامله‌های تسلیحاتی آمریکا مانع ثبات منطقه است | اعتمادآنلاین
9/24/2020
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹
معامله‌های تسلیحاتی آمریکا مانع ثبات منطقه است
عایشه فاروقی، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان:

معامله‌های تسلیحاتی آمریکا مانع ثبات منطقه است

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در آستانه سفر «دونالد ترامپ» به هند، گفت: معامله‌های تسلیحاتی آمریکا در سطح منطقه نه تنها مزاحم و مانع وضعیت صلح و ثبات، بلکه پیامدهای امنیتی منفی برای پاکستان به دنبال خواهد داشت.

اعتمادآنلاین| رسانه های پاکستان روز جمعه این اظهارات را به نقل از خانم «عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در نشست خبری هفتگی وی با خبرنگاران داخلی و خارجی اعلام کردند.

 

فاروقی همچنین تصمیم آمریکا برای فروش سیستم یکپارچه و تسلیحات دفاع هوایی به هند را زمینه ساز بروز مزاحمت برای ثبات منطقه‌ای دانست و افزود: این اقدام باعث بی‌ثبات تر شدن منطقه‌ای که از قبل دچار وضعیت نابسمانی بوده، خواهد شد.

 

فاروقی اظهار کرد: فروش این قبیل تسلیحات پیشرفته آمریکا به هند باعث عدم تعادل راهبردی در جنوب آسیا شده و پیامدهای امنیتی برای پاکستان نیز به دنبال دارد.

 

وی همچنین ضمن انتقاد شدید از آنچه که «سیاست های تهاجمی هند علیه پاکستان و مواضع تحریک آمیز رهبران سیاسی و نظامی این کشور» عنوان کرد،‌ گفت: مناسبات دفاعی واشنگتن و دهلی نو نیز یکی از عوامل بی ثباتی و مانعی در مسیر صلح جنوب آسیا است.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با اشاره به ادعای رییس جمهوری آمریکا برای میانجیگری در ماجرای کشمیر، افزود: زمان آن رسیده که پیشنهاد «دونالد ترامپ» وارد مرحله عملی شود و ما از طرف آمریکایی می خواهیم که در سفر آتی خود به هند موضوع کشمیر را مطرح و مورد بررسی قرار دهد.

رییس جمهوری امریکا قرار است اوایل اسفندماه سفری رسمی به هند انجام دهد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها