4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
«اپل» به کاهش ذخایر آیفون در بازار به دلیل شیوع کرونا اعتراف کرد

«اپل» به کاهش ذخایر آیفون در بازار به دلیل شیوع کرونا اعتراف کرد

اپل اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا ذخایر آیفون کاهش یافته است. این در حالی است که روند از سرگیری تولید محصولات اپل کندتر از پیش‌بینی‌های این شرکت است.

اعتمادآنلاین| به نظر می‌رسد پیامدهای شیوع ویروس کرونا در چین برای اپل بدتر از پیش‌بینی‌های کارشناسان باشد.

 

این شرکت فناوری هشدار داده است ذخایر آیفون به طور موقت کاهش یافته است. البته تولید این محصول اپل از سر گرفته شده است.

 

هر چند کارخانه‌های تولیدکننده محصولات اپل در چین پس از تعطیلی (به دلیل شیوع کرونا در چین) اکنون دوباره فعالیت خود را آغاز کرده اند، اما روند از سرگیری تولید در این واحدها کندتر از پیش‌بینی‌های اپل است.  

 

پیش بینی می شود تولید محصولات اپل به دلیل کمبود ذخایر قطعات با بن بست روبرو شود. علاوه بر آن تقاضای خرده فروشی نیز مشکل ساز شده است. بسیاری از فروشگاه های رسمی تعطیل هستند. فروشگاه های فعال نیز ساعات کاری خود را کاهش داده اند و مشتریان اندکی دارند.

 

اپل نیز به کندی فروشگاه‌های خود را دوباره بازگشایی می کند اما به نظر می رسد این روند به فروش شرکت خسارت می رساند.

 

این شرکت فناوری اشاره کرده سلامت کارمندان بر مسائل دیگر اولویت دارد و فعالیت های خود را تا حد ممکن با رعایت نکات ایمنی از سر می‌گیرد. علاوه بر آن اپل مبلغی که برای مقابله ویروس کرونا اهدا کرده بود را 2 برابر کرده است. در نتیجه کارشناسان معتقدند در سه ماهه منتهی به مارس، درآمد اپل به میزان پیش‌بینی‌شده نخواهد رسید.

 

هر چند اپل تنها شرکتی نیست که به دلیل شیوع کرونا با چالش مواجه شده است، اما به نظر می‌رسد بیش از بقیه با ضرر و زیان روبرو شده است.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها