5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
سندرز: نخستین رئیس‌جمهور یهودی آمریکا می‌شوم

سندرز: نخستین رئیس‌جمهور یهودی آمریکا می‌شوم

برنی سندرز، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک ویدیوی تبلیغاتی جدید می‌گوید، بسیار مفتخر است که یهودی است و امیدوار است نخستین رئیس‌جمهوری یهودی در تاریخ آمریکا شود.

اعتمادآنلاین| این فیلم ویدیویی دو دقیقه و 40 ثانیه‌ای همچنین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را به دلیل افزایش حوادث یهودستیزی و همچنین توانمندسازی نئونازی‌ها در آمریکا سرزنش می‌کند.

 

این ویدیو همچنین شامل بخش‌هایی از صحبت‌های دونالد ترامپ است که بسیاری از آن‌ها به عنوان یهودستیزی تعبیر می‌شوند؛ از جمله آن‌ها می‌توان به اظهارات او در یک سخنرانی ائتلاف یهودی جمهوری‌خواه در مورد پول یهودیان و اظهارات او مبنی بر اینکه یهودیانی که به دموکرات‌ها رأی می‌دهند ناسپاس هستند، اشاره کرد.

 

در جریان کمپین انتخاباتی دموکرات‌ها در سال 2016، سندرز در ابتدا تمایلی به ذکر هویت یهودی خود نداشت اما در این چرخه انتخاباتی او روی یهودی بودن خود تاکید می‌کند. او در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر بیشترین آراء را به دست آورده است اما تلاش‌های آتی او نشان می‌دهد که آیا او رقیب دونالد ترامپ در انتخابات 2020 خواهد شد یا خیر.

 

فیلم تبلیغاتی جدید سندرز با سخنان جیمی مارگولین، فعال یهودی حوزه تغییرات آب و هوایی آغاز ‌شد، در ادامه چندین تصویر از هولوکاست در آن دیده می‌شود و گزیده‌هایی از گزارش‌های خبری از حوادث اخیر مرتبط با خشونت یهودستیزی در آمریکا هم دارد. این ویدیو همچنین شامل تصاویری از راهپیمایی سال 2017 ناسیونالیست‌ها در شارلوتزویل است که به خشونت کشیده شد.  

 

جیمی مارگولین در صحبت‌هایش تاکید می‌کند، قطعا برهه دشواری برای یهودی بودن است، با توجه به یهودستیزی دولت ترامپ. این فعال همچنین شعارهای یهودیان جایگزین ما نخواهند شد از راهپیمایی جنجالی شارلوتزویل را یادآوری کرده و تاکید می‌کند داشتن یک یهودی که کاملا جایگزین آن‌ها شود... رضایت‌بخش خواهد بود. این سخنان در واقع به نامزدی سندرز برای ریاست جمهوری اشاره داشت.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها