4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
قیمت گوشت قرمز با وفور عرضه کاهش می‌یابد
رییس شورای تامین دام کشور:

قیمت گوشت قرمز با وفور عرضه کاهش می‌یابد

رییس شورای تامین دام با تاکید بر اینکه کشور همچنان با مازاد دام سبک و سنگین روبرو است، گفت: وفور عرضه دام تولید داخل و گوشت وارداتی موجب کاهش قیمت گوشت قرمز در شب عید و ایام نوروز می شود.

اعتمادآنلاین| « منصور پوریان» با اشاره به اینکه اکنون تولیدکنندگان از ازدیاد دام زنده سبک و سنگین و کاهش تقاضا بازار گلایه‌مند هستند، افزود: با نزدیک شدن به شب عید و ایام نوروز تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان ناچار هستند برای تولید و واردات مجدد سال آینده بخش عمده دام و گوشت وارداتی خود را به بازار عرضه کنند.

 

وی اظهار داشت: امروز قیمت هر کیلوگرم دام زنده سنگین با وزن 450 کیلوگرم 27 هزار تومان و دام سنگین بالای 500 کیلوگرم 24 هزار تومان قیمت دارد.

 

به گفته رییس شورای تامین دام کشور، همچنین قیمت هر کیلوگرم دام سبک با وزن 30 کیلوگرم به قیمت 38 هزار تومان و بالای 50 کیلوگرم بین 33 تا 35 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

وی تصریح کرد: با توجه به قیمت دام زنده باید هر کیلوگرم گوشت گرم گوسفندی 75 هزار تومان و گوشت گرم گوساله 60 هزار تومان، گوشت منجمد گوسفندی 60 هزار تومان و گوشت منجمد گوساله 40 هزار تومان در بازار مصرف به فروش برسد.

 

رییس شورای تامین دام کشور اختلاف نظر بین تولیدکنندگان و بازار را در اوزان دام زنده یکی از مشکلات خرید و  عرضه و انباشت دام روی دست تولیدکنندگان برشمرد و گفت: با  توجه به شرایط اقتصادی، عرضه دام با وزن بالا برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی دارد این درحالیست که بازار داخلی عرضه دام سبک و سنگین با اوزان کم را می پذیرد.

 

پوریان با بیان اینکه عرضه ذخایر استراتژیک برای شب عید نیز موجب افت قیمت‌ها میشود، تصریح کرد: به طور حتم با وفور عرضه دام سبک و سنگین داخلی شاهد کاهش قیمت در بخش دام و گوشت قرمز خواهیم شد.

 

وی اضافه کرد: بازار گوشت قرمز نیازمند تشدید نظارت‌ها است تا برخی فروشندگان و قصابی‌ها این محصول را بالاتر از نرخ واقعی به بازار عرضه نکنند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها