3/28/2020
شنبه، ۰۹ فروردین ۱۳۹۹
 ترامپ توانایی خواندن ندارد
توزیع‌کننده فیلم اسکاری کره‌:

ترامپ توانایی خواندن ندارد

شرکت توزیع‌کننده فیلم کره‌ای «انگل» که برنده اسکار بهترین فیلم شد، در پاسخ به انتقاد ترامپ گفت که او توانایی خواندن ندارد.

اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه‌شب در یک سخنرانی تبلیغاتی از انتخاب فیلم «انگل» ساخت کره جنوبی به عنوان بهترین فیلم سال در جشنواره اسکار انتقاد کرد و درباره این فیلم گفت: کلا این فیلم درباره چه بود؟

 

شرکت «نئون» توزیع‌کننده فیلم «انگل» در آمریکا در پاسخ به انتقاد ترامپ که چرا یک فیلم با زبان غیرانگلیسی برنده این جایزه شده، نوشت: قابل فهم است، او نمی‌تواند بخواند.

 

اشاره این شرکت به مشهور بودن ترامپ در میان منتقدان و مخالفان خود به بی‌علاقگی به خواندن است که دوست دارد فیلم به انگلیسی باشد تا مجبور به خواندن زیرنویس آن نشود.

 

ترامپ در سخنرانی خود گفته بود: جایزه‌های آکادمی (اسکار) امسال چه بد بود! دیدید؟ برنده یک فیلم از کره جنوبی شد. کلا این فیلم درباره چه بود؟ ما در موضوع تجارت به اندازه کافی مشکل با کره جنوبی داریم، با این همه، آن‌ها جایزه بهترین فیلم سال را به آن‌ها می‌دهند.

 

فیلم «انگل» ساخته «بونگ جون هو» کارگردان کره‌ای در جشنواره فیلم اسکار امسال چندین جایزه از جمله بهترین فیلم بلند خارجی، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بهترین فیلم سال را از آن خود کرد.

 

فیلم «انگل» توانست برای اولین بار در تاریخ اسکار به عنوان یک فیلم با زبان غیرانگلیسی جایزه بهترین فیلم سال را ببرد.

از زمان به قدرت رسیدن ترامپ، آمریکا بر سر مسائل مختلفی از جمله در تجارت و همکاری‌های نظامی با کره جنوبی اختلاف دارد.

 

روز گذشته برای نخستین بار آمریکا متحد خود کره جنوبی را آشکارا تهدید کرد که اگر هزینه پرداختی برای استقرار نظامیان آمریکایی را افزایش ندهد، واشنگتن راهبردهای همکاری خدماتی دفاعی با نیروهای این کشور را تغییر خواهد داد.

دو کشور بارها در ماه‌های گذشته برای حل این مساله با یکدیگر ملاقات و رایزنی کرده‌اند، اما هر بار گفت و گوهایشان به شکست انجامیده است.

 

آمریکا در ابتدا خواستار آن بود که سهم کره جنوبی برای تامین هزینه 28 هزار و 500 نظامی آمریکایی در این کشور از 890 میلیون دلار به 5 میلیارد دلار افزایش یابد.

 

اما وقتی کره جنوبی چنین درخواستی را زیاده‌خواهی توصیف کرد، واشنگتن تصریح کرد که این مبلغ می‌تواند تغییراتی داشته باشد ولی به هر صورت کره جنوبی باید سهم بیشتری را متقبل شود.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها